17. 10. 2015 JKY VYŠKOV 1. LIGA

1.LIGA JUNIOREK

sobota 17.10.2015

ČESKÁ TŘEBOVÁ.

Liga juniorek pokračovala 5.a 6. kolem, hrajeme doma v hale na Skále. Volejbal Vyškov, je již tradiční účastník 1. ligy JKY, takže zkušenosti v této soutěži má. Věk narození družstva soupeřek je 1996 až 1999, takže starší našich dívek.

TJ Sokol Česká Třebová  : Volejbal Vyškov    1:3         25:23, 25:27, 18:25, 17:25

Průběh jednotlivých setů prvního zápasu:                                                                                                                        1. Set   5:3/ 9:7/ 15:14/ 22:18/                                                                                                                       2. Set   1:3/ 3:6/ 6:14/ 12:17/ 16:22/ 24:25/                                                                                                              3. Set   2:4/ 5:8/ 8:13/ 13:15/  17:18/                                                                                                    4. Set   2:5/ 7:10/ 9:14/ 14:21/ 16:22/

Začínáme hrát první set a zatím se daří. Soupeř si pomalu zvyká a začíná uplatňovat svoji zkušenost.  Ač vedeme, začínají dívky z Vyškova omezovat chyby a dotahovat bodový náskok českotřebovských dívek. Se štěstím vyhráváme první set.Od této doby, již českotřebovská děvčata tahají za „kratší konec lana“. Od začátku každého z následujících setů, již pouze prohráváme. Ač, se děvčata snaží, dotáhnout bodový náskok soupeře, nejsou schopné dohrávat koncovky setů. Problém nastává s obranou soupeře, která se soustředila na českotřebovské střední hráčky-blokařky, které brání dvojblokem, či trojblokem a brání jim úspěšně útočit. Nyní je potřeba pomoci „skládat míče ostatními hráčkami“, po celé délce sítě, tím omezit úspěšné sestavení dvoj-troj-bloku soupeře. Bohužel nějaké „klofání do míčů“, tohoto zkušenéhosoupeře do problémů nedostane. Soupeř každý míč zadarmo trestá. Prohráváme 1:3. Zápas trval, 86. minut.

TJ Sokol Česká Třebová  : Volejbal Vyškov       0:3                23:23, 23:25, 21:25

Průběh jednotlivých setů prvního zápasu:                                                                                                                        1. Set   2:5/ 4:8/ 11:10/  15:15/ 17:17/ 20:20/ 23:23/                                                                                                                   2. Set   3:5/ 6:10/ 9:14/ 16:20// 22:24/                                                                                                  3. Set   4:7/ 16:12/ 20:15/  21:21/

Druhý zápas má naprosto stejný herní průběh, jako první zápas. I když se dívky snaží a dotáhnou bodový náskok soupeře, stav setu je 23:23, nedaří se úspěšně dohrát koncovku prvního setu. Prohráváme 23:25. Druhý set je herně stejný, opět se daří dotáhnout bodový náskok soupeře na 23:24, ale koncovku setu prohráváme 23:25. Od začátku třetího setu vedeme, dostáváme se do koncovky setu, stav 20:15. Bohužel, ač bereme oba oddechové časy, nedaří se bodovou šňůru soupeře přerušit. Prohráváme 21:25, celý zápas 0:3. Zápas trval, 68. minut.

Co říci, zkušenost soupeře byla zřejmá. Výborná hra v poli, dobrá obrana na síti, výborný útok, ať smečí, či ulívkou na místo, dobrý servis. Kompletně vybavené družstvo.                      S hrou našich, českotřebovských dívek, spokojenost je, protože Vyškov, hraje vždy v 1. lize            o přední místa. Určitě si z tohoto zápasu, odnesou naše dívky další cenné zkušenosti.

Pod vedením Rostislava Hanzelky hrála a střídala:                                                                                 Bělková Kristýna, Pešková Tereza, Linda Klimková, Foldynová Natálie, Bečičková Michaela, Václavková Hana, Šplíchalová Veronika, Nerudová Monika.

Další týden SO 24. 10. 2015 odjíždíme k zápasům 1. ligy juniorek do Brna na  Junior.

V NE 25. 10. 2015 hostíme v soutěži KP-Pce-KKY družstvo Poličky.