7. 4. 2018 JKY LIBEREC 1. LIGA JUNIOREK

7. 4. 2018 VOLEJBAL JUNIOREK. SKUPINA O POSTUP DO EXTRALIGY, DUKLA LIBEREC.

TJ SOKOL ČESKÁ  TŘEBOVÁ  –  TJ DUKLA  LIBEREC   1:3  14:25, 25:22, 25:27, 22:25, čas 1,36 min.

Je opět sobota 7. 4. 2018 a hostíme družstvo juniorek Dukly Liberec. U těchto družstev je problém, že nevíte, kdo vlastně za juniorky libereckého družstva, přijede zápasy odehrát? Českotřebovské dívky, nechtějí dát tento mistrovský zápas zdarma a chtějí bojovat o každý míč.  Soupeř je velice sebevědomý a jeho časté slovní výpady proti rozhodnutí rozhodčí, která dává míč našim dívkám, „je nad čáru slušnosti“.  Od začátku prvního setu, to byla obrovská volejbalová bitva o každý míč. Dle výsledků jednotlivých setů (mimo prvního, kdy českotřebovské dívky poznávaly soupeře), ale druhého, třetího a čtvrtého, je vidět, že o celkovém výsledku zápasu rozhodovalo i štěstí, bohužel soupeři přálo víc. S hrou družstva, jsem byl vcelku spokojen, ale hraje se na chyby a těch stále děláme hodně. Některé akce českotřebovských dívek byly nádherné, a to jsou ty chvíle, pro které stojí za to, ten volejbal hrát.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ  –  TJ  DUKLA  LIBEREC   2:3  25:22, 23:25, 20:25, 25:22, 7:15, čas 1,52 min.

Hrajeme druhý zápas. Dle uhraných bodů v každém setu vidíte, jak vyrovnaný byl druhý zápas. Každý set se obě družstva perou o úspěšnou koncovku jednotlivých setů, chvíli se daří českotřebovským dívkám, chvíli dívkám z Liberce. Na dívkách je vidět únava, proto ve třetím setu na hřiště pouštím místo A. Kohlerové, S.Hladílkovou a místo K.Voleské, T. Kašparovou.  Třetí set opět prohráváme v koncovce 20:25. Ve čtvrtém setu se začíná dařit a vítězně dohráváme koncovku setu 25:22. Hrajeme poslední pátý set, stav 2:2. Střídat nechci, protože toho mají již dost všechny dívky. Do stavu 7:8, to ještě byla vyrovnaná partie, ale po otočení hřiště českotřebovská děvčata fyzicky odpadají. Prohráváme 7:15, celkem 2:3. Je večer, již 19 hod, ještě musíme uklidit hřiště a šatny.                                                                                                                                                        V Liberci jsem zaslechl, že trénují 9 x v týdnu. Nevím je li to pravda, ale českotřebovská děvčata trénují 3 x týdně (některé pouze 2x), takže stačit družstvům extraligy, sportovním centrům, či volejbalovým akademiím, je malý zázrak.

Hrála jste dobře děvčata, chválím Vás.

Pod vedením R. Hanzelky Sokol Č. Třebová reprezentovala: Šplíchalová, Štefanová, Klimková, Bělková, Pešková, Foldynová, Voleská, Kȏhlerová, Kašparová, Hladílková.