14. 11. 2015 JKY SVITAVY 1.LIGA

14. 11. 2015-1. LIGA JUNIOREK SVITAVY

Dne 14. 11. 2015 pokračovala 1. liga juniorek     11. a 12. kolem. Hostíme družstvo TJ Svitavy,  které je v tabulce      1. ligy na  3. místě. Hrajeme souběh s II. ligou žen.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová - TJ Svitavy    1 : 3          21:25, 25:18, 23:25, 13:25

Máme problém s marodkou, která je u družstva kadetek (hrající soutěž juniorek) docela zásadní. Nemocné jsou Libero Foldynová N. (nějaký druh alergie, po kterém otekla) a smečařka Voleská K. (vysoká teplota). Dále zdravotní problémy má Václavková H. Celkový počet hráček družstva juniorek-kadetek je devět hráček. To byl důvod řešit tuto situaci dohodou o hostováním dívek z Moravské Třebové. Takže hrajeme bez dvou dívek ze základu.  Družstvo Svitav je složeno z vysokých dívek, které jsou i věkem podstatně starší.                                       Začínáme špatně, na dívkách je vidět, že potřebují čas se rozkoukat. Prohráváme 4:12, ale pomalu se začínáme chytat. Daří se stáhnout hrozivý náskok soupeře na 17:20, dále 21:24, ale nedaří se uhrát první set. Druhý set hrajeme dobře a zodpovědně, set vyhráváme 25:18. Průběh třetího setu, je až do koncovky zcela vyrovnaný. Bohužel se nedaří vyhrát koncovku 3. setu, což byl důvod špatné hry setu čtvrtého. Prohráváme  první zápas 1:3.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová - TJ Svitavy    0 : 3          18:25, 15:25, 14:25

Druhý zápas "byl již o ničem". Dívky pomáhají ženám hrající II. ligu žen a K. Bělková odehrála za celý den       14 setů, což je pro tuto mladou dívku "obrovský příděl". Ač se snažila, byly chvíle, které již nezvládala. Nyní chyběly na hřišti již 3. dívky ze základu a na střídání jsme měli, nemocnou H. Václavkovou a dívky na hostování, které zde byly poprvé, takže se třásly strachem, při větě, "půjdete na hřiště". Do prvního setu jsem pustil Křečkovou Anetu (M. Třebová), do  druhého setu  se na postu M. Bečičkové střídala, Václavková, která chtěla holkám pomoci, dále Kliglová Dominika (M. Třebová)  a Fikrová Viktorie také z Moravské Třebové. Dívky z M. Třebové se potřebují jednoznačně zlepšit v technice, ale mají zájem na sobě pracovat a to je záruka slušné spolupráce. Druhý zápas prohráváme 0:3.

Pod vedením R. Hanzelky hrála a střídala: Bělková Kristýna, Pešková Tereza, Klimková Linda, Šplíchalová Veronika, Nerudová Monika, Bečičková Michaela, Václavková Hana, Křečková Aneta, Kliglová Dominika  a Fikrová Viktorie.