Volejbalový oddíl TJ Sokol Geodézie Česká Třebová a SK Geodézie Česká Třebová

pořádali

2. ročník mezinárodního volejbalového turnaje kadetek a juniorek,

„ Velká cena TJ Sokol Geodézie Česká Třebová“.

V termínu 27. – 28. května 2017, pořádali volejbalový oddíly dvoudenní mezinárodní volejbalový turnaj „o Velkou cenu TJ Sokol Geodézie Česká Třebová“.

Turnaj se konal za překrásného počasí na venkovních kurtech Sokola Česká Třebová. Že je o účast na tomto turnaji turnaj obrovský zájem, potvrzuje velká účast extraligových družstev.                                                                                                                             Turnaje  se účastnilo 16 družstev : VK České Budějovice, TJ Ostrava, TJ Sokol Frýdek  Místek, TJ Sokol Žižkov I, TJ Tatran Střešovice, TJ Junior Brno, TJ Španielka Řepy Praha,  TJ Sokol Jehnice, Volejbal Přerov, TJ VK Dukla Liberec, Volejbal Tábor, TJ Lokomotiva Trutnov, TJ Tatran Střešovice, HIT Trnava, KCTM Vysočina, TJ Sokol Geodézie Česká Třebová,

Startovalyhráčky narozené1.7.1998 a mladší

Základní skupina A. sobota 27.5.2017

SK Geodézie Česká Třebová –  TJ Tatran Střešovice  2 : 1  25:22, 25:19

První zápas  turnaje začínáme skvěle a extraligového soupeře přehráváme servisem, v poli a na síti. Připadalo mi, že se ještě dívky ze Střešovic neprobudily. Českotřebovské dívky, šly za svým cílem neudělat si v takové excelentní společnosti ostudu. Vyhráváme 2:0.

SK Geodézie Česká Třebová – VK Č. Budějovice        0 : 2  23:25, 19:25

Proti družstvu z Budějovic začínáme hrát dobře, vedeme, ale nezvládneme koncovku setu. Neuhraná koncovka prvního setu, českotřebovské dívky psychicky „načala a chybí herní úsilí. Prohráváme 0:2.

SK Geodézie Česká Třebová – TJ Sokol Jehnice Brno  2 : 0  25:23, 25:23

Pokud vyhrajeme, budeme druzí v zákl.  skupině A . Jako by tato skutečnost svazovala českotřebovským dívkám nohy a ruce. Není to pěkný volejbal, hra je plná zbytečných chyb, které pramení z malého výkonnostního nasazení.  Soupeř měl problém s technikou. Vyhráváme 2:0.

Čtvrtfinálová skupina „F“, hraje se o postup mezi, 1. – 8, a 9. – 16. místo

SK Geodézie Česká Třebová – TJ Španielka Řepy Praha   1 : 1  24:25 25:15

Zápas pravdy, kdo vyhraje, postupuje do první osmičky nejlepších družstev turnaje.  Začínáme hrát dobře, bojujeme o každý míč a na síti se daří míče „skládat“. Ani jednomu družstvu, se však nedaří vytvořit několika bodový náskok, který by jim zaručovat klidné dohrání koncovky setu. Stav 24:24, hrajeme o poslední 25 bod (25 je konečný, sety se nedohrávají). Černý Petr zůstal našim dívkám, protože kazíme 25 míč. Musíme se oklepat a začít makat, protože jsme udělali dosti bodů v prvním setu, které v případě vítězství ve druhém nás dostanou do první osmičky. Hrajeme dobře, neděláme chyby a extraligového soupeře jasně přehráváme.  Vyhráváme na body 49:40             a postupujeme mezi nejlepších osm družstev turnaje, což v takovéto extraligové konkurenci, je velký úspěch.

Semifinálová skupina „I“, hraje se o umístění 1. – 8, v turnaji,

SK Geodézie Česká Třebová – KCTM Vysočina         0 : 2  23:25, 12:25

Začínáme dobře, a ač družstvo Vysočiny patří mezi největší favority turnaje, hrajeme s tímto družstvem zcela vyrovnanou partii. Bohužel nejsme schopné za vyrovnaného stavu dohrát koncovku. Chybí nám ta hráčka, která je schopná za každé situace „udělat míč“. Soupeř má Indrovou (nejlepší smečařku turnaje) a skvělá dvojčata Semerádova, jedna výborně nahrává, druhá je razantní smečařkou. Tato děvčata táhnou  družstvo Vysočiny. I zde se ukázala síla a vyhranost tohoto kolektivu. Prohráváme první set, ale se zvednutou hlavou, dívky hrály dobře. Do druhého, setu střídáme, protože vidím na děvčatech únavu po odehrání předchozího vyrovnaného setu. Prohráváme 0:2.

Neděle 28.5.2017

SK Geodézie Česká Třebová – TJ Žižkov Praha       1 : 1  13:25, 25:18

Nedělní ráno nezastihlo českotřebovská děvčata v dobré hrací pohodě a družstvo Žižkova je v prvním setu celkem snadno „přejelo“. Druhý set, „to je jiné kafe“, holky makají      a druhý set vyhrávají. Hrajeme s družstvem Žižkova 1:1

SK Geodézie Česká Třebová – Sokol Frýdek Místek  0 : 2  21:25, 16:25

Opět vyrovnaný první set, ale dívky nejsou schopné vyhrát koncovku. Do druhého setu střídáme         a na hřiště pouštíme další dívky. Prohráváme 2:0.

V tabulce semifinálové skupiny „I“ končíme na 4. místě a hrajeme o 7. - 8. místo v turnaji s družstvem Ostravy

SK Geodézie Česká Třebová – TJ Ostrava            2 : 1  20:25, 25:20, 15:13

Čeká nás extraligové družstvo a dívky jsou nahecované nedat Ostravě nic zadarmo. První set je vyrovnaný, ale nedaří se v koncovce setu. Do druhého setu nastupují českotřebovské dívky, odčinit neúspěch v prvním setu, což se po výborné hře daří, vyhráváme druhý set 25:23. Ve třetím setu se bojuje o každý míč. Zdá se mi, že domácí dívky chtějí více nežli soupeř a vyhrávají koncovku rozhodujícího setu 15:13. Po dobrém výkonu porážejí Ostravu 2:1.

Děvčata TJ SOKOL GEODÉZIE ČESKÁ TŘEBOVÁ končí na tomto turnaji na velice pěkném 7. místě

Pořadí v turnaji Velká cena TJ Sokol Geodézie Česká Třebová 2017.

1. místo KTCM  Vysočina (výběr kraje vysočina)