14. 10. 2017 JŘI DRÁSOV 1.LIGA

14. 10. 2017 VOLEJBAL JUNIORŮ  DRÁSOV-Č. TŘEBOVÁ.

Dne 14. 10. 2017 odehráli junioři další kolo 1. ligy a to v Drásově. S družstvem Drásova se naše družstvo nikdy neutkalo, i když obě družstva hrála v roce 2016-2017 přebor kadetů Jihomoravského kraje. Podle umístění v loňské sezóně se dalo předpokládat, že by mohla být družstva na podobné úrovni. Krásná a útulná školní tělocvična přivítala kromě 1. ligy juniorů i 2. ligu mužů.

Do prvního zápasu nastoupila sestava Hubáček, Šplíchal, Kadlec, Skřivánek, Kostka a Pejchal. Kluci se pustili do soupeře nebojácně a vybojovali 1.set. V druhém setu měl navrch zase soupeř a tak se hra přelévala z jedné strany na druhou. Do zápasu zasáhl i Lukáš a Koudelný. Za stavu 2:2 na sety jsme přesunuli na smeč Lukáše a na účko Skřivánka. Trochu jsme riskovali, že se kluci budou v tiebreaku hledat na příjmu a to se také stalo, což nás stálo hned v začátku vedení soupeře o 3 body. Postupně se naše hra zklidnila a soupeře jsme začali dotahovat. Za stavu 13:13 se jsme vyrobili 2 chyby z přehnané snahy a set ztrácíme, ale není se za co stydět. Kluci bojovali a byli blízko k vítězství.

Do druhého zápasu nastoupila sestava z tiebreaku prvního zápasu a bojovností vybojovala první set. V dalším dějství bohužel soupeř převzal taktovku nad zápasem. Bylo to i díky tomu, že jsme chtěli dát příležitost všem hráčům. Hra začala z naší strany trochu „drhnout“. Ubylo bojovnosti a soustředěnosti, soupeř začal výborně podávat, my naopak servisem vůbec soupeři „neškodili“. Byla z toho prohra v následujících třech setech. Škoda, že kluci v druhém zápase více nebojovali, ale i tak vezeme z Drásova bod a tři vyhrané sety a víru, že jdeme správnou cestou.

Sokol Č. Třebová reprezentovali Hubáček, Kadlec, Pejchal, Šplíchal, Lukáš, Koudelný, Kostka, Jireček  a Skřivánek.