1.-3. 9. 2017 JKY PŘEROV TURNAJ

26. ročník mezinárodního turnaje,  „Velká cena Přerova juniorek ve volejbale“                    v  termínu 01. – 03. 09. 2017.

Dne 1. - 3. září 2017 pořádal volejbalový oddíl VK Přerov, třídenní mezinárodní volejbalový turnaj „Velká cena Přerova juniorek“.                                                                                                                                Turnaje  se účastnilo 32 družstev : MVK Nové Mesto nad Váhom, VK České Budějovice „A“, VK České Budějovice „B“, TJ Sokol Šternberk, TJ Slavia Hradec Králové „A“, TJ Ostrava „A“, TJ Ostrava „B“, TJ Sokol Geodézie Česká Třebová, VK Prostějov „A“, VK Prostějov „B“, VSC Zlín, Volejbal Plzeň, TJ Sokol Frýdek – Místek, ŽOK Tabor Ljubljana, VK DUKLA Liberec, TJ Sokol Žižkov I, ŠŠK VIVUS Bratislava, VMS Senica, TJ Tatran Střešovice, Volejbal Vyškov, TJ Junior Brno, TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště, PVK Olymp Praha „A“, PVK Olymp Praha „B“, ŠŠK Bilíkova Bratislava, Volejbal Přerov „A“, Volejbal Přerov „B“,  Palas Levice, VK Iskra Hnúšťa, VK Valašské Meziříčí,  COP Nitra „A“, COP Nitra „B“.                                                                                                     Systém turnaje: -  osm čtyřčlenných základních skupin systémem každý s každým

-          čtyři čtvrtfinálové skupiny po osmi účastnících systémem každý s každým se zápočtem vzájemného utkání postupujících družstev ze skupin.

-          osm semifinálových a finálových skupin po čtyřech účastnících systémem play off o celkové pořadí.

Každé družstvo odehraje v turnaji 11 utkání.                                          Startovalyhráčky narozené 1.7.1998 a mladší.                                                                    Důvodem naši účasti na tomto skvěle obsazeném turnaji bylo, odehrát těžké zápasy, kde se rozehrajeme a sehrajeme s děvčaty, které přestoupily do našeho oddílu z Třebechovic.

V příštím soutěžním ročníku 2017-18, budeme opět absolvovat soutěž 1. Ligy juniorek, dále Český pohár juniorek. Pokud bude potřeba, pomoci udržet 1. ligu kadetek,  děvčata z juniorek, které věkem ještě můžou kadetkám pomoci, rady pomohou. V družstvu juniorek jich je pět.

Z družstva juniorek odešla Hana Václavková, Monika Nerudová a do extraligového Přerova přestoupila Aneta Kőhlerová. Na přestup přišly dívky z Třebechovic, blokařka Viktorie Štefanová a nahrávačka Sabina Hladílková. Družstvo juniorek čítá 11 dívek.

Nahrávačka    - Linda Klimková, Sabina Hladílková

Libero             - Natalie Foldynová

blokařky         - Kristýna Bělková, Tereza Pešková, Viktorie Štefanová

diagonální      - hráčka Veronika Šplíchalová

smečařky        – Kristýna Voleská, Michaela Bečičková, Tereza Kašparová, Dominika

Kliglová

Základní skupina C. pátek 1. 9. 2017

SK Geodézie Česká Třebová –  TJ OSTRAVA „A“ (extraliga JKY)  0 : 2  20:25, 16:25

První zápas v turnaji a jako v loňském a předloňském ročníku, opět extraligové juniorky Ostravy.  V prvním setu se nebojíme extraligového soupeře a „dosti mu zatápíme“. Dokonce vedeme 20:18, ale dostáváme se do špatného postavení a dívky nejsou schopné set vítězně dohrát.  Hraje se od stavu 5:5 a 25 bod je poslední bod. Druhý set, již není z naší strany zahraný dobře, prohráváme 16:20, zápas 0:2.

SK Geodézie Česká Třebová – VK PŘEROV KKY (extraliga) 1 : 2  16:25, 25:23, 13:25

Proti družstvu extraligového Přerova hrajeme dobře až od druhého setu, který vyhráváme 25:23. Hrajeme výborně i třetí set, dívky se snaží „makat“ a úsilí se vyplácí.   Stav je 13:13.  Bohužel v koncovce uděláme dvě banální chyby, 1. nezvedneme soupeřem s problémem přehraný míč a 2. chyba, míč přehráváme bagrem přes síť, ač se dal zahrát lépe.  Soupeř přihrává míč za jedna a  míčem pěkně „štípne našim hráčkám pod nohy“.  Škoda, takto nezvládnuté koncovky setu. Hodnotím zápas, jako výborný Prohráváme 1:2.

Následujícím soupeřem nám měla být slovenská VK Iskra Hnúšťa, ale na turnaj nedorazila.

Čtvrtfinálová skupina „C“ o 17. – 32. místo.

SK Geodézie Česká Třebová – VMS SENICA (Slovenská nejvyšší soutěž) 0 : 2  20:25, 16:25

Nehrajeme špatně, ale v okamžiku, kdy jde dozadu Tereza Pešková, máme problém složit míč. Takže, v  koncovkách jednotlivých setů záleží na tom, jak daří udržet Terezu Peškovou na síti.   Družstvo Senice hraje dobře, nedělá chyby.  Prohráváme 0:2.

SK Geodézie Česká Třebová – VSC ZLÍN (1. liga JKY)      2 : 0  25:20, 25:20

Zápas začínáme dobře, od začátku setu vedeme, daří se skvěle uhrávat míče a vyhrát pevní set.  Druhý set, obdobou prvního. Uděláme si bodový náskok, který s přehledem dohráváme. S hrou           a nasazením jsem spokojen. Vyhráváme 2:0.

SK Geodézie Česká Třebová – Junior BRNO (1. liga JKY)    0 : 2  20:25, 15:25

Toto, byl nejhůře zahraný zápas českotřebovských dívek, na celém turnaji. Nemá cenu se o něm zmiňovat.  Prohráváme 0:2.

SK Geodézie Česká Třebová – VK PROSTĚJOV „B“ (EXTRALIGA KKY)  2 : 0  25:24, 25:21

Další extraligové družstvo. Začínáme dobře a extraligovému soupeři jsme velice důstojným soupeřem. Set je emociálně hodně vypjatý, protože se s trenérem Prostějova Slávkem Matějem velice dobře známe. Před 10 lety jsme spolu trénovali extraligové družstvo žen Přerova. Takže malé rivalské derby. Obě družstva předvádějí parádní volejbal. Pro českotřebovské dívky, nejlepší zápas turnaje. Koncovku 1. setu vyhráváme 25 míčem, který je rozhodující.  Do druhého setu opět nastupují dívky plně koncentrované a pokračují skvělým výkonem. Vyhráváme po skvělém výkonu 2:0. Tento zápas i komentoval rozhodčí, „že to byl nejlepší volejbal, který zatím zde viděl“.  Vyhráváme 2:0.

SK Geodézie Česká Třebová – VK ČESKÉ BUDĚJOVICE (extraliga KKY)     1 : 2  21:16, 25:25, 25:19, 7:15

Opět volejbalová bitva o každý míč. Bohužel, hrát dva takovéto těžké zápasy za sebou nezvládáme. Hrajeme dobře, ale již „nedáváme rozhodující tie break“. Prohráváme 1:2.

SK Geodézie Česká Třebová –  TJ OSTRAVA (extraliga KKY) 2 : 0  25:14, 25:16

Máme mezi zápasy jeden zápas volno. Dívky si „orazily“ a na družstvo Ostravy přímo vletěly. Opět hrají výborně a extraligovému soupeři nedávají šanci vyhrtát. Je to, poslední zápas sobotního dne. Vyhráváme 2:0.

V čtvrtfinálové skupině „C“ končíme na 3. místě.

Pořadí skupiny:

1. Senica,                               4. Prostějov KKY                  7. Č. Budějovice KKY

2. Junior Brno                        5. Zlín

3. Geodézie Č. Třebová         6.Ostrava KKY

O pořadí 21. – 24. místo, neděle 3. 9. 2017

SK Geodézie Česká Třebová – VŠ PLZEŇ (extraliga KKY)    2 : 1  30:28, 19:25, 17:15

Další odehraný nádherný volejbalový zápas. Bojuje se o každý míč, zde se již hraje od 0:0 a na dva vítězné sety. Je to obrovský boj s vůlí a únavou. První set, je neskutečná bitva až do stavu 30:28 pro českotřebovská děvčata. Ve druhém setu, po úspěšné koncovce předchozího setu odpočíváme, a již  nestačíme dotáhnout, bodový náskok soupeře. Třetí set rozehrajeme výborně, vedeme 14:6, ale dostáváme se do špatného postavení a stavu, kdy dívky nejsou schopné zahrát poslední bod. Soupeři se daří dotáhnout náš bodový náskok, stav 14 : 14. Konečně se daří otočit s postavením a vítězně set dohrát. Vyhráváme 2:1. Hrajeme o 21.- 22. místo.

SK Geodézie Česká Třebová – COP NITRA (EXTRALIGA KKY) 1 : 2  20:25, 25:23, 12:15

Co dodat k soupeři? Taková obrovská výšková převaha soupeře se nevidí. Holky z Nitry do našich dívek „řežou při rozesmečování“ a snaží se je zastrašit. V průběhu prvního setu českotřebovské dívky zjišťují, že i s tímto soupeřem se dá hrát a začínají jim pěkně „zatápět“. První set prohráváme 20:25, ale druhý set po bitvě vyhráváme 25:23. Bitvou byl i třetí set. Za stavu 12:12, děláme chyby, které soupeř trestá.  Prohráváme 12:15.

Končíme na 22. místě, což je za tak kvalitního obsazení turnaje velice slušný výsledek. Důležitější bylo vystřídat všechny dívky, aby se rozehrály a sehrály s novými hráčkami. Aby si zkusily, že se dá za slušného herního nasazení hrát i s družstvy extraligy.

Na turnaji dívky odehrály 10 zápasů.

Pod vedením R.Hanzelky a J. Fišara hrála a střídala:  kapitánka Šplíchalová Veronika 11, Klimková Linda 3, Bělková Kristýna 10, Pešková Tereza 6, Voleská Kristýna 9, Foldynová Natálie 12, Štefanová Viktorie 5, Bečičková Michaela 8, Hladílková Sabina 7, Kašparová Tereza 17, Kliglová Dominika chybí.                                                       Zapsal: Rostislav Hanzelka