19. 3. 2016 JKY ŠUMPERK 1. LIGA

1. LIGA JUNIORKY-ŠUMPERK.

V sobotu dne 19. 3. 2016 hostíme družstvo JKY  TJ Šumperk, které je na posledním místě tabulky ve hře o udržení v 1. lize JKY. K dispozici konečně máme po třech týdnech nemoci, druhou blokařku Terezu Peškovou.  Problémy s kotníkem má stále Veronika Šplíchalová, která ještě nemůže skákat, takže jde hrát post Libera. Jinak jsou k dispozici všechny dívky.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ ŠUMPERK                      3 :  0  25:11, 25:17, 25:12

Družstvo soupeře přijelo oslabeno o některé dívky, které hrály doma v Šumperku. Českotřebovské dívky hrály dobře a soupeř se nezmohl na nějaký vážný odpor. Do poloviny setu necháme hrát základ, potom střídáme. Důvodem je rozehrání T. Peškové, která má problém s časováním útoků,                        a bezproblémové odehrání zápasu, v souběhu s družstvem žen, protože každý set navíc prodlužuje již takto dlouhý a únavný celodenní 4. zápasový blok. Bez problémů vyhráváme první zápas 3:0.

Druhý zápas začínáme hrát v 15 hodin. Průběh druhého zápasu je stejný, hrajeme lépe soupeře, ale českotřebovské dívky již nejsou tak soustředěné na svůj výkon a dělají zbytečné chyby. Jsou chvíle, kdy cítím, že již je nemůžu takto nechat hrát a musím jim sám přivodit nějaký problém, takže střídám dříve, nežli v půlce setu a to 2 x, H. Václavkovou na blok a M. Nerudovou na smeč.  Zbytek dívek ze základu se musí více soustředit na hru a hra by se měla zlepšit. Daří se a bez nějakých větších problémů vyhráváme druhý zápas 3:0.   První zápas byl výkonnostně lepší druhého.

Hrála a střídala: kapitánka Klimková Linda, Bělková Kristýna, Pešková Tereza, Foldynová Natálie, Voleská Kristýna, Nerudová Monika, Václavková Hana, Bečičková Michaela, Veronika Šplíchalová.

1. liga juniorky, 2. část soutěže, skupina o 7.-12. místo (E+F) (1-JKY-P)