30. 9. - 1. 10. 2017 JKY ČP

Volejbalový oddíl TJ Sokol Geodézie Česká Třebová se účastnil,

KVALIFIKACE DO ČESKÉHO POHÁRU JUNIOREK.

Dne 30.9. – 1. 10. 2017 pořádal volejbalový oddíl Slavia Hradec Králové kvalifikaci do Českého poháru juniorek. Kvalifikace se účastnilo celkem 22 družstev..                                                                                      Startujíhráčky narozené 1. 7. 1998 a mladší

Základní skupina A. sobota 30. 9. 2017

T. J. Sokol Geodézie Česká Třebová –  TJ Lanškroun                    2 : 0  25:21, 27:26

Prvním soupeřem v kvalifikaci nám je družstvo Lanškrouna.  Obě družstva začínají velice nervózně, dělají obrovské množství vlastních chyb. Potřebujeme se rozehrát, „chytit se“, protože je teprve začátek sezóny. Není to nějak pěkný volejbal, vyhráváme 2:0.

T. J. Sokol Geodézie Česká Třebová – TJ Moravská Třebová  KKY  2 : 0  25:9, 25:11

Proti družstvu M. Třebové nastupují dívky z Lavičky. Vyhráváme 2:0.

T. J. Sokol Geodézie Česká Třebová – Slavia Hr. Králové       2 : 1  24:26, 25:13, 15:11

První set hrajeme špatně. Českotřebovská děvčata nastupují k tomuto soupeři velice laxně, a ač se       v koncovce setu snaží, koncovku prohrávají. Druhý set hrajeme naplno a výborně, snadno a bez problémů vyhráváme druhý set 25:13. Ve třetím setu náš kontrolujeme bodový náskok a vítězíme 2:1.

Semifinále D

T. J. Sokol Geodézie Česká Třebová – Jiskra Nový Bor             2 : 0  25:10, 25:11

Tento zápas je snadnou záležitostí českotřebovských dívek. Hraje lavička, vítězíme 2:0.

T. J. Sokol Geodézie Česká Třebová – VK Valašské Meziříčí     2 : 1  15:25, 25:18, 15:7

Začátek zápasu máme opět špatný, na co sáhneme, kazíme. Družstvo soupeře je nažhavené oproti našim dívkám a nedá českotřebovským dívkám žádnou šanci. Po zásluze prohráváme první set, 15:25. Do druhého setu se dívky hecují a snaží se vrátit zpět do hry aktivní hrou. Nasazení do druhého setu se vyplácí, a soupeře jednoznačně přehráváme 25:18. Třetí set je opět jednoznačný pro českotřebovská děvčata, vítězí 15:7.

Jsme v první osmičce Č. poháru a v neděli nás čeká skupina o umístění.

T. J. Sokol Geodézie Česká Třebová – VK Lanškroun            0 : 2  24:26, 7:25

Nedělní ráno, nás nezastihlo v dobré pohodě oproti družstvu Lanškrouna, který měl již první zápas za sebou, kdy porazil 2:1 Liberec. Naše dívky trápí včerejší problémy, tedy dlouho trvá, než li se rozhýbají, a jsou schopné hrát naplno.  První set je z naší strany zahraný bez úsilí a nějakého většího nasazení.  Ač se v koncovce setu děvčata snaží, prohrávají 24:26.  Prohráváme 0:2.

T. J. Sokol Geodézie Česká Třebová – USK Liberec Liberec             2 : 0 25:21, 25:19

Těžký ambiciózní soupeř, ale českotřebovské dívky chtějí vyhrát a odčinit předchozí porážku. Od začátku 1. setu hrajeme dobře a dívkám z Liberce nedáváme velkou naději. Vyhráváme 25:21. Druhý set je obdobou prvního, soupeř vidí, že jsme nad jeho sily a polevují v úsilí. Pěkný zápas. Vyhráváme 25:19, celkem 2:0.

Jelikož se družstva rozdělovala do skupin 1 - 8, 9 -1 5, 16 – 22, nebylo nutné hrát o pořadí, protože ve skupinách budou stejně hrát každý s každým. Česká Třebová končí na 3. - 4. místě.

Pod vedením R.Hanzelky hrála a střídala:  kapitánka Veronika Šplíchalová, Linda Klimková, Voleská Kristýna, Foldynová Natálie, Viktorie Štefanová, Sabina Hladílková, Bečičková Michaela, Tereza Kašparová, Dominika Kliglová.