27. 3. 2016 JKY OPAVA 1. LIGA

1. LIGA JUNIOREK-OPAVA KYLEŠOVICE 27. 3. 2016.

Českotřebovské juniorky vyhrávají skupinu            o udržení v 1. lize juniorek.

V neděli dne 27. 3. 2016 v 6,45 hod, odjíždíme mikrobusem z České Třebové k posledním zápasům baráže o udržení v 1. lize juniorek do Opavy - Kylešovice.  Problém máme s postem nahrávačky. V minulém kole se doma zranila (špatně šlápla) Linda Klimková. Dnes ji nahradí libero a případná druhá nahrávačka Natálie Foldynová. Jinak, jsme kompletní.

TJ  KYLEŠOVICE  -          TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ      0 :  3   11:25, 22:25, 22:25

TJ  KYLEŠOVICE  -           TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ      3 :  1   25:20, 25:21, 21:25, 25:16

Po dvouhodinové cestě, jsme byli na místě. Zjišťujeme, že nás navigace zavedla jinam a ochotný cyklista nás navedl do správné tělocvičny. Tělocvična připomínala naši českotřebovskou tělocvičnu Na Skále, kde trénujeme a hrajeme. První set, byl z naší strany velice jednoduchý, za 17 minut vyhráváme 25:11. Druhý set nezačínáme dobře, předchozí jednoznačný set děvčata ukolébal. Od začátku setu prohráváme, 6:10, 11:14, 15:21, 19:21. Za stavu 19:21 českotřebovské dívky zaberou a druhý set vyhrávají 25:22. Třetí set, již mají dívky zcela pod kontrolou a zkušeně             s průběžným bodovým náskokem 3 - 5 bodů, s přehledem vyhrávají třetí set a první zápas.                            Před druhým zápasem konzultuji s Michalem Kadlecem naši bodovou situaci, kdy zjišťuji, že jsme v tabulce 1. ligy JKY skupiny P na prvním místě a již nás nemůže nikdo předstihnout. Rozhodnutí je jediné, na hřišti budou stále hrát blokařka Hana Václavková a smečařka Monika Nerudová a ostatní dívky se budou střídat. Jelikož, na bloku dostala „bombu“ do prstů Veronika Šplíchalová (již to měla několikrát), která s bolestivou grimasou běží strčit prsty pod studenou vodu, na postu účka, ji střídá Tereza Pešková. Smečařky Bečičková a Voleská se střídají po každém setu. Dle výsledků jednotlivých setů, je vidět, že jsme neuhrávali koncovky. Prohráváme druhý zápas 1:3.

Hodnocení sezóny 2015/16, soutěže 1. ligy juniorek.

Přiznám se, že jsem velice rád, za umožnění absolvování soutěže 1. ligy juniorek. Věděl jsem, že budeme hrát baráž, protože jsme věkem loňské žákyně, a soutěž 1. ligy JKY, hrají až 19 letá děvčata. Ale věřil jsem, že v průběhu soutěže, se stanou dívky zkušenější, zlepší se jejich herní vyhranost a to vše jim pomůže uhrát baráž. Takže cíl splněn a 1. místo ve skupině o udržení je super.

Hrála a střídala: kapitánka Veronika Šplíchalová, Kristýna Bělková, Tereza Pešková, Natálie Foldynová, Kristýna Voleská, Michaela Bečičková, Monika Nerudová, Hana Václavková.      Nemocná, Linda Klimková.

Skupina 1. liga juniorky, 2. část soutěže, skupina o 7.- 12. místo (E+F) (1-JKY-P)