3. 10. 2015 JKY D.ÚJEZD 1.LIGA

1.LIGA JUNIOREK

sobota 3.10.2015 DOLNÍ  ÚJEZD.

Liga juniorek pokračovala 3.a 4. kolem, tentokrát odjíždíme do Dolního Újezdu. Dolní Újezd soutěž 1. Ligu JKY již hraje, takže zkušenosti s touto soutěži má.

TJ Sokol Dolní Újezd  - TJ Sokol Česká Třebová    1:3   16:25, 14:25,25:22, 23:25

Průběh jednotlivých setů prvního zápasu:                                                                                                                        1. Set   16:3/ 19:7/ 22:12/                                                                                                                      2. Set   6:4/ 12:7/ 17:10/ 21:13/                                                                                                             3. Set   3:4/ 7:9/ 12:12/ 14:14/ 16:16/ 18:18/ 20:20/ 22:23/                                                                                4. Set   5:5/ 8:11/ 17:17/ 19:21/ 23:23/

Jak začínáme první set, to se opravdu nevidí. Co děvčata na hřišti předváděla, „byla volejbalová paráda“. Jdeme tvrdě do servisu, útočíme nízké, rychlé míče, které soupeř dvojblokem nestíhá      a družstvo D. Újezdu neví, co má hrát. Vedeme 16:3. Po technickém oddechovém času, se herní nasazení, z naši strany snížilo, čehož, soupeř využívá a boduje. V pohodě dohráváme 1. set                a vyhráváme 25:16. Hra ve druhém setu se moc nemění, hrajeme opět výborně a vyhráváme 25:14. Třetí set je vyrovnaný, kdy se bod po bodu družstva dostávají do koncovky setu, ale českotřebovské dívky za stavu 22:23 nepřihrají servis a nezvednou míč v poli. Soupeř se chytil       a prohráváme třetí set.  Čtvrtý set, je obdobou třetího, opět se obě družstva přetahují o každý bod, ale zde úspěšně dohráváme koncovku čtvrtého setu, tím vyhráváme zápas 3:1. Zápas trval, 96. minut.

Průběh jednotlivých setů druhého zápasu:                                                                                                                        1. Set   3:17/ 5:21/ 7:24/                                                                                                                         2. Set   7:7/ 12:11/ 15:15/ 16:18// 20:24/                                                                                                  3. Set   11:5/ 15:12/ 18:15/ 22:19/ 24:20/                                                                                                 4. Set   4:5/ 12:7/ 15:10/ 19:17/ 21:20/ 22:20

Druhý zápas začínáme špatně. První set, hrajeme jako družstvo soupeře  předchozí zápas               a dostáváme 7:25.  HROZNÉ !!!  Mohu pouze spekulovat, ale důvodem je krátká přestávka mezi zápasy, která trvala pouze 45 minut. Dívky se „nacpaly“ a tělo potřebovalo energii na trávení potravy a ne na volejbal.  Začátky druhých zápasu si domlouvají kapitánky, „již jsem je poučil“. Druhý set je zahrán lépe, ale opět se nedaří v koncovce setu, kterou prohráváme. Do 3. setu,  vstupují dívky výborně, od začátku setu vedou a úspěšně dohrávají i koncovku. Čtvrtý set je zahrán českotřebovskými děvčaty do stavu 19:7 dobře, ale za stavu 22:20,  kazíme 5 míčů za sebou. A to Pešková útok, Šplíchalová příjem podání, Nerudová útok, Bečičková podání, Bělková  2x přihrávku. Škoda, dívky byly 3. míče od 1. bodu, o možnosti hry ve zkrácené hře se nezmíňuji..              Prohráváme 1 : 3.

Spokojen jsem se hrou blokařek, Bělkové a Peškové, které odvedly dobrou práci. Potřebuji, aby se přidaly smečařky a pomohly již tak hodně zatíženým blokařkám v útoku. Na postu smečařek se střídala Bečičková, Václavková a Nerudová. Nemocná Voleská.

Pod vedením Rostislava Hanzelky hrála a střídala:                                                                                 Bělková Kristýna, Pešková Tereza, Linda Klimková, Foldynová Natálie, Bečičková Michaela, Václavková Hana, Šplíchalová Veronika, Nerudová Monika.

Příští týden jedeme do Kostelce nad Orlicí na kvalifikaci Českého poháru. Přihlášených je 35 družstev, do ČP postupuje pouze 24 družstev.

Další týden 17. 10. 2015 hrajeme 1. ligu juniorek v souběhu s II. ligou žen, kterým by měla naše parta kadetek pomáhat.                                                                                                                    17. 10. 2015    v 9:00 hod ženy Česká Třebová  -  Braník Praha

v 11:00 hod JKY Česká Třebová  –  Vyškov

v 13:00 hod ženy Česká Třebová -  Braník Praha

v 15:00 hod JKY Česká Třebová  –  Vyškov