4. 1. 2020 VOLEJBAL JUNIOŘI, TURNAJ VE VYŠKOVĚ.

První turnaj v roce 2020 odehráli junioři dnes 4. 1. 2020 ve Vyškově. V nejlepší výkonnostní skupině se kluci utkali s Vyškovem a VK Brnem. K turnaji byli k dispozici: Bělka, Štech, Kadlec, Lukáš, Koudelný, Hruška, Sykora a Jireček. Mezi svátky kluci odehráli jeden přípravný turnaj v H. Králové a absolvovali 1 trénink 2. 1. 2020. Takže dnes to byla velká neznámá, jaký výkon předvedou.

Do prvního zápasu proti VK Brno, což je extraligové družstvo kadetů, nastoupila základní sestava Bělka, Sykora, Kadlec, Lukáš, Koudelný a Hruška. V prvním setu se družstvo pomaleji rozjíždělo, ale konec setu kluky zastihl v bojovném duchu a díky menšímu počtu chyb první set vyhrálo. Zbylé sety ale ovládlo Brno. Vyhranost byla na naší straně, ale Brno nás výrazně přehrálo na servisu, který byl z naší strany velmi neúčinný. Takže brněnští hráči těžili z výborného příjmu podání a následného útoku po rychlé nahrávce.

Do druhého zápasu nastoupil místo Sykory Jireček a Sykora se přesunul na libero. První sen proti Vyškovu kluci ovládli v koncovce. V druhém setu Vyškov rychle vedl a kluci trochu sklopili hlavu. Ve třetím setu jsme do stavu 13:17 tahali za kratší konec. Chyběla víra ve svůj výkon. Po pár nevynucených chybách našeho družstva kluci přestanou hrát. Dnes, i přes hodně upracovanou hru, ukázali charakter a bojovnost, třetí set otočili a v ve čtvrtém si hned zkraje setu vytvořili náskok 7:0 a ten víceméně udrželi do konce. Obsadili tak 2.místo a zůstávají stále v A skupině.

Hodnocení: dnes byl ten výkon  hodně upracovaný, těžkopádný, ale díky bojovnosti a v určitých chvílích i víře v sebe sama, vzájemné pomoci na hřišti, jsme 2. místo uhájili. Nedostatky, které družstvo má byly dnes hodně vidět v utkání proti Brnu a tak máme na čem pracovat.

Brno-Č. Třebová 3:1, Vyškov-Č. Třebová 1:3