28. 1. 2017 JKY PARDUBICE 1.LIGA

28. 1. 2017 1. LIGA JUNIOREK ČESKÁ TŘEBOVÁ – PARDUBICE.

V sobotu nás čekalo 1. domácí kolo nadstavbové části soutěže. Našimi soupeřkami byly volejbalistky Pardubic. Nemocnost netrápila jenom náš tým, ale i týmy soupeřek, jak juniorek, tak i kadetek. Holek z Pardubic bylo přesně 6.

Do prvního zápasu doslova vlétáme. Nadšení a bojovnost na hřišti je neuvěřitelná. Nevím, zda nás soupeřky podcenily, ale celý set vedeme a vyhráváme. Pro sestavu na hřišti výborný výsledek. Od druhého setu soupeřky přitlačily na podání a nám se nedaří míč přitáhnout nahrávačce do ruky. I tak ale hrajeme pěkný volejbal. Další 3 sety prohráváme, s výjimkou setu 3. nijak velkým rozdílem.  I přes prohru si celý tým zaslouží velkou pochvalu. A ač nerada vyzdvihuji jednotlivce, tentokrát musím. Nejen herním výkonem, ale bojovností strhla kapitánka Verča Šplíchalová celý tým.

Do druhého zápasu nastupují i volejbalistky, které hrály ligu kadetek. Domluva je jasná, získat vítězství 3:0. Ale…   prohráváme první set,  ztrácíme i druhý 24:26. Nepodržíme se na servisu, nemluvíme v hřišti. I přesto holky chtějí vyhrát. A pak se nám začíná dařit. Celý zápas vyhráváme 3:2. I když výkon nebyl vždy stoprocentní, před holkami smekám. Jejich chuť a vůle hrát je velká. A přestože ne vždy se vše dařilo, ani jednou nesklopily hlavy, ale vždy se zvedly.

Hrály: kapitánka Verča Šplíchalová, Aneta Köhlerová, Týnka Voleská, Linda Klimková, Natka Foldynová, Terka Kašparová, Domča Kliglová, Monča Nerudová, Valča Bicanová, Aneta Verešpejová, Sára Šmídová, Lucka Blažková, Kíťa Vernerová