11. 12. 2016 JKY BEDŘICHOV 1. LIGA

11. 12. 2016 1. LIGA JUNIOREK VE VOLEJBALE Č. TŘEBOVÁ-BEDŘICHOV.

Sobota dne 11. 12. 2016 byla dnem, kdy se rozhodne o třetím místě ve skupině a tím i setrvání v 1. lize juniorek. Družstva od 3 místa dolu, skupin C a D se spojí a hrají spolu o udržení v 1. lize juniorek. Hostíme v posledním kole základní skupiny 1. ligy juniorek, druhé družstvo skupiny D, TJ Sokol Bedřichov – Jihlava. Jelikož máme ztrátu jediný bod za družstvem z Nového Veselí, a družstvo Veselí hraje s Vysočinou, která prohrála jediný zápas a to s českotřebovskými děvčaty, je zde velký předpoklad, že Nové Veselí prohraje. Potřebujeme vyhrát jeden zápas a to jakkoliv. Zraněná je Voleská, naštípnutý prst z bloku. Nemocné stále jsou, Klinglová, Kahounová. Již začala hrát K. Bělková. Čeká nás opět čtyřzápasový blok, kdy začnou hrát juniorky, potom kadetky, opět juniorky a tento celodenní blok ukončí kadetky.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ SOKOL BEDŘICHOV  1 :  3  26:24, 21:25, 18:25, 19:25

Družstvo soupeře přijelo kompletní, jak se říká „ v plné palbě“, co mají na hostování z Demlovy sportovní školy, vše pomáhá Bedřichovu. Jde o jistotu hrát příští sezónu opět 1. ligujuniorek, takže jde o hodně. Nehrajeme dobře, na dívkách je vidět nervozita, děláme zbytečné chyby. První set, po tahanici o body, vyhráváme 26:24. V průběhu dalších setů,  je jednoznačně soupeř lepší a vyhrává tři sety za sebou.  Prohráváme 1:3, což oddálilo naše třetí místo ve skupině a musíme se pokusit o  ně bojovat ve druhém zápasu.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ SOKOL BEDŘICHOV  3 :  1  25:23, 26:24, 12:25, 25:19

Před druhým zápasem si svolávám dívky do šatny a pokouším se je spolu s Romanem Kőhlerem, dostat do stavu, aby zapomněly na předchozí špatný zápas a hrály naplno od začátku. Připomínáme, jaké dělaly dívky chyby v předchozím zápase a potřebujeme, aby se jich ve druhém vyvarovaly. Druhý zápas začínáme hrát lépe. V prvním setu za stavu 16:13 jsme měli 3 úspěšné bloky, které jsme neměli za celý první zápas. Hra českotřebovských dívek „má šťávu“. Je to zcela jiné vystoupení, než-li předchozí zápas. Vyhráváme první set 25:23. Ve druhém setu si dívky vybraly od začátku setu oddech a prohrávají, 0:7, 1:9, 3:12. Na servis přišla L. Klimková a skvělým servisem ničí soupeře. Daří se dotáhnout na 11:15, dále 14:17, 17:18 20:22, 22:23. V koncovce druhého setu jsme šťastnější a vyhráváme 26:24. Po změně stran připomínám jejich výpadek na začátku druhého setu. Bohužel, nastala stejná situace. Opět prohráváme 0:7, 4:8, 5:11, 7:16, na dívkách je vidět, že odpočívají. Set je již ztracený, a dívky nemají vůli jeho průběh zvrátit. Do třetího setu se hecujeme a od začátku setu jsme nahoře. V průběhu setu stále vedeme o dva, tři body. Důležité bylo, že si dívky nenechaly soupeře bodově dorazit a vždy udržet svůj náskok. Daří se vyhrát jeden z nejdůležitějších zápasů této sezóny 1. ligy juniorek. Zápas, v kterém šlo o hodně, o třetí místo v 1. lize juniorek. Dívky hrály výborně a po zásluze vyhrály.

Hrála a střídala: kapitánka Veronika Šplíchalová, Linda Klimková, Tereza Pešková, Kristýna Bělková, Aneta Kőhlerová, Natálie Foldynová, Michaela Bečičková, Hana Václavková, Nerudová Monika.