24. 3. 2018 JŘI PARDUBICE 1. LIGA

24. 3. 2018 VOLEJBAL JUNIORŮ,  SOKOL PARDUBICE-SOKOL Č. TŘEBOVÁ.

Dne 24 3. 2018 odehráli junioři poslední kolo 1. ligy s družstvem Sokola Pardubice na jeho palubovce.

V krásném prostředí opravené sokolovny v Pardubicích už od rozcvičení bylo vidět, že kluci mají obrovskou chuť na první vítězství v soutěži. K zápasu nastoupilo 10 borců našeho oddílu. Hned od začátku prvního setu naše družstvo získalo mírnou převahu, kterou si udrželo do koncovky prvního setu a v něm zvítězilo. V druhém setu jsme darovali soupeři od začátku snadné vedení, hlavně díky zbytečným chybám. Soupeř už otěže nepustil. Za stavu 1:1 na sety jsme prostřídali smečaře a zase jsme set vyhráli. Ve čtvrtém setu se opakovala situace z druhého setu, a tak se muselo jít do pátého, rozhodujícího setu. V něm jsme bezchybně dohráli koncovku, a tak se kluci mohli radovat z prvního vítězství v soutěži.

Do druhého zápasu domácí nastoupili pouze v šesti hráčích. Rychle a snadno se ujímáme vedení 2:0 na sety. Kluci si asi mysleli, že se soupeř porazí sám. Přestali nepochopitelně bojovat a soustředit se na hru. Soupeř srovnal na 2:2 a rozhodoval zase pátý zkrácený set. Kluci do něj nastoupili jako polití živou vodou. Hned zkraje setu si udělali náskok, který si udrželi do konce setu a zápasu.

Dvě vítězství jsou sladkou tečkou za působením v 1. lize. Ale myslím si, že jsme 2 body ztratili (za vítězství 2 x 3:2 jsme získali do tabulky 4 body, kdybychom vyhráli 2 x 3:1 nebo 2 x 3:0, tak bychom do tabulky získali bodů 6).

Všem klukům se dařilo, na liberu odehrál celý zápas J. Hurt, a velice dobře, na středu talentovaný L. Skřivánek a těžký úkol měl na nahrávce M. Bělka, který zápas odehrál slušně takticky a s velkou bojovností v poli. Ostatní kluci odevzdali nadstandardní výkon. Sokol Č. Třebová reprezentovali Kadlec, Bělka, Koudelný, Kostka, Hurt, Lukáš, Jireček, Skřivánek V.,  Šplíchal  a Skřivánek L..