27. 2. 2016 JKY KYLEŠOVICE 1. LIGA

1. LIGA JUNIOREK Sk. P.

Skupina hrající o udržení v 1. lize JKY                                                        27. 2. 2016 ČESKÁ TŘEBOVÁ.

V sobotu dne 27. 2. 2016 hostíme družstvo VK Kylešovice – Opava.  Hrajeme další dvojzápas             o udržení v 1. lize JKY.  Problém nastal, když mi v pátek asi v 19 hod přišla zpráva, že Tereza Pešková hrát druhý den nemůže, protože má teplotu 39 stupňů.  Tereza je jedna z našich nejúdernějších hráček, takže velké zklamání při představě herních problémů v odehrání sobotních mistrovských zápasů. Nedá se nic dělat, musíme si nějak poradit. Ono hraní, těchto zápasů baráže o udržení v 1. lize, je zcela jiné hraní, nežli hraní zápasů v základní skupině. Zde je vidět na každém družstvu obrovská nervozita, která pomáhá vyrábět velké množství vlastních chyb a pramení z důležitosti každého bodu.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ  - VK  KYLEŠOVICE             3 :  2   25:22, 24:26, 25:23, 18:25, 15: 11

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ  - VK  KYLEŠOVICE              3 :  0   25:22, 25:21, 25:16

Opět vidíme nehezký volejbal, plný chyb. Nám trvá, nežli si zvykneme na nové postavení, protože jsem musel z postu diagonální hráčky přeřadit na blok Veroniku Šplíchalovou, z postu libera na post diagonální hráčky přeřadit Natálii Foldynovou. Hrajeme bez libera, což je nepříjemné, protože libero střídalo hráčky, které mají problém s přihrávkou a N. Foldynová to zvládala velice dobře. Je to neurovnaný volejbal, plný zvratů a překvapení. Sety jsou zcela vyrovnané a záleží na koncovce každého jednotlivého setu. První a druhý set 1:1. Třetí set vyhráváme v koncovce. Do čtvrtého setu nastupujeme výborně, vedeme 6:1, ale tím to končí. Prohráváme 10:15, 15:20, čtvrtý set 18:25. Mám obavy, jak bude vypadat rozhodující set, ale od začátku vyhráváme 5:2, 10:5, 13:10. Koncovka rozhodujícího setu se daří uhrát a zápas vyhráváme po 103 minutách 3:2.

Průběh druhého zápasu je zcela jiný. Vyhraný první zápas, českotřebovské dívky hodně psychicky srovnal, již nedělají tolik chyb a hrají zcela jinak.  Již věří, že jsou i v této sestavě, schopné porazit dívky z Kylešovic a to bylo podstatné v druhém utkání.  V naprosté pohodě vyhrávají dívky druhý zápas 3:0.

Hrála a střídala: kapitánka Veronika Šplíchalová, Linda Kliková, Bělková Kristýna, Foldynová Natálie, Voleská Kristýna, Nerudová Monika, Václavková Hana, Bečičková Michaela. Nemocná Tereza Pešková.

Tabulka po pátém a šestém kole baráže o 1. ligu.