13. 2. 2016 JKY ŠUMPERK 1.LIGA

1. LIGA JUNIOREK Sk. P.

Skupina hrající o udržení v 1. lize JKY                                                        13. 2. 2016 ŠUMPERK.

V sobotu dne 13. 2. 2016 odjíždíme do Šumperka, hrát další dvojzápas o udržení v 1. lize JKY.

TJ  ŠUMPERK  –  TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ         1 :  3   23:25, 25:23, 19:25, 22:25

TJ  ŠUMPERK  –  TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ                     3 :  0   27:25, 25:19, 25:22

První zápas v baráži o udržení v 1. lize JKY hrajeme venku. Jsme překvapeni pěknou novou halou zde v Šumperku. Když to vezmu, tak máme ze všech volejbalových oddílů, kde jsme zatím hráli, asi nejhorší halu.  Ale trénujeme a hrajeme zde, tak je naše!!!                                                                                                  Přiznám se, že to není nějaký pěkný volejbal. Obě družstva vědí, o co hrají, nervozita jim svazuje ruce a vyrábějí neskutečné množství, vlastních chyb. Sety jsou zcela vyrovnané, záleží na koncovce každého jednotlivého setu. V koncovkách setů, jsme mimo druhého setu, (kde jsme, ale vedli a zbytečně prohráli), lepší a důraznější na síti a to rozhoduje.                                                               Vyhráváme první zápas po 111 minutách 3:1.

Průběh druhého zápasu je zcela stejný, opět vyrovnaný set, ale za stavu 24:23 pro českotřebovské dívky, bolestivá grimasa  K. Bělkové značí problém. Na bloku naražený palec nás nutí ke střídání a na hřiště na post blokaře musí jít M. Nerudová. Jinou hráčku nemáme, protože Hana Václavková hraje druhý zápas libero, to je normálně post N. Foldynová, ale ta musí hrát na postu diagonální hráčky.  Set se nedaří dohrát do vítězného konce, prohráváme, 25:27. Do druhého setu se snažím, zatejpovat naražený palec K. Bělkové a v půlce setu to jde K. Bělková zkusit. Ač blokuje jednou rukou a snaží se útočit, stěžuje si na velikou bolest. Set prohráváme 25:19. Kdyby, byla k dispozici V. Šplíchalová, která na bloku již něco odehrála, bylo by to lepší, než-li každá jiná z dívek, ale má z Tábora také naražené prsty a v dlaze.  Zkouším dát na blok K. Voleskou, M. Nerudovou na post smečaře, ale je vidět, že v této sestavě si dívky nevěří a prohrávají celý zápas 0:3.

Hrála a střídala: kapitánka Klimková Linda, Bělková Kristýna, Pešková Tereza, Foldynová Natálie, Voleská Kristýna, Nerudová Monika, Václavková Hana, Bečičková Michaela. Zraněná byla Veronika Šplíchalová.

Výsledky třetího a čtvrtého  kola baráže o 1. ligu.