14. 12. 2019, VOLEJBAL MUŽI, TURNAJ SLATIŇANY.

Dne 14. 12. 2019 jsme přijali pozvání od Spartaku Slatiňany na účast v předvánočním turnaji mužů. Do turnaje se přihlásilo 7 družstev. Ta se utkala každé s každým na 2 hrané sety. Celkem každé družstvo sehrálo 6 zápasů. Turnaj byl velice dobře zorganizován a zajištěn i po stránce stravovací. Naše sestava: Bělka, Kadlec, Štech, Sykora, Hruška, Lukáš, Skřivánek V. a Koudelný. Turnaj jsme pojali jako přípravu na zítřejší turnaj ČP kadetů, který náš oddíl pořádá. V prvním zápase jsme proti domácím předvedli kvalitní hru, opřenou o dobrý příjem podání a kvalitní útok z obou kůlů. Po vyhraném prvním setu, jsme prostřídali-na náhru místo Bělky Štech a na universála Koudelný místo Sykory. Oba sety vyhráváme. V druhém zápase narážíme na Litomyšl. První set prohráváme v koncovce po velkém boji, do druhého setu střídáme a už se nám tolik nedaří a velkým rozdílem prohráváme. Do třetího zápasu proti Hlinsku stavíme „kadetskou“ sestavu, s Bělkou a Hruškou na smeči, na náhře se Štechem a na universálu se Sykorou. Na středu hrají Koudelný a Skřivánek, odpočívají Kadlec a Lukáš. První set je sehrávací, v druhém hrajeme dobře a prohráváme jen díky větší zkušenosti soupeře. Ve 4.zápase narážíme na družstvo juniorů z H. Králové doplněné veterány z domácího družstva. První set prohráváme díky menšímu nasazení, druhý už vyhráváme. V 5.zápase se utkáváme se Stavebkou-starší hráči, viditelně zkušení hráči. Přesto že soupeř hraje v 5-ti hráčích, je dobře organizovaný a kluci už nemají tolik odhodlání. Do druhého setu střídáme. Po  prohře se Stavebkou hrajeme poslední zápas proti Pardubičkám a je to boj o 5.místo v turnaji. Jen vítězství nám zaručí 5.místo. I když v obou setech taháme celý průběh zápasu za kratší konec, obě koncovky vyhráváme, tu druhou díky obětavému zákroku v poli od Kuby Sykory, kterému tleskala celá hala. Končíme na 5.místě.

Hodnocení turnaje: turnaj splnil moje očekávání, pět kvalitních zápasů, vytížení všech hráčů, bojovný projev, družstvo má svoji tvář, kterou potvrdilo několik protihráčů, kterým se hra kluků líbila. Kluci si vyzkoušeli mužský volejbal, který je silovější, rychlejší a nastupují proti klukům hráči, kteří moc nekazí. V turnaji zvítězilo družstvo Hlinska.

M. Kadlec

Junioři a juniorky