20. 1. 2018 JKY PARDUBICE 1.LIGA

20. 1. 2018 VOLEJBAL 1.LIGA JUNIOREK Č.TŘEBOVÁ-PARDUBICE.

V sobotu 20. 1. 2018 pokračovala 1. liga juniorek 15. a 16. kolem. Odjíždíme do Pardubic, kde se hraje 1. liga v nové Sokolovně, která je po celkové přestavbě vnitřních prostor „multifunkční“. Je zde nový obrovský sál pro míčové hry, horolezecká stěna, několik sálů určených k různé činnosti dalších skupin, v suterénu velké množství šaten a v přízemí pěkný nový bufet. Opravdu pěkně využitá stará budova sokolovny.                                                                                                                                                      Začátek zápasu, byl z důvodu souběhu obsazení haly, družstvy hrající 1. ligu juniorů Sokola Pardubice - Sokola Brno posunut na 11 hod.

TJ  SOKOL PARDUBICE – TJ SOKOL GEODÉZIE ČESKÁ TŘEBOVÁ  3 : 0 25:23, 25:19, 31:29

K dispozici je Kristýna Bělková, které před několika dny sundal lékař sádru z nohy, (zlomený prst), Tereza Pešková, Veronika Šplíchalová, Linda Klimková, Viktorie Štefanová, Kristýna Voleská  a  Sabina Hladílková. Zápasová přestávka čítala 35 dní, což je pro dívky dlouhá doba, kdy ztratí herní rytmus, pohodu a timening - časování. Ač jsme mezi vánočními svátky absolvovali 3 denní 4 fázové soustředění, které mělo za úkol zčásti obnovit fyzičku dívek, ale takový dlouhý herní výpadek absolutně nenahradí.                                                                                                    Od začátku prvního setu vedeme. Za stavu 16:14, začínáme „vyrábět“ vlastní chyby, které pramení z nesoustředěnosti a nasazení. Zde byl první problém, kdy se rozhodovalo o výsledku celého zápasu. V průběhu setu 18:17, 19:20, 22:23, měly českotřebovské dívky několik možností stav setu ještě zvrátit, ale není vůle „máknout“, chybí bojovnost, která je jednou z vlastností tohoto družstva. Přestáváme přihrávat, protože dívky jsou pomalé.                                              Druhý set byl do stavu 9:6 opět povzbuzující, ale obrana pole, které si normálně řídí libero (nyní zraněná) chybí. Dívky bojují samy se sebou.  Prohráváme druhý set 25:19.                                                                                                  Třetí set je absolutně vyrovnaný, „ale stále to není ono“, českotřebovským dívkám stále chybí úsilí    a vůle, nedat soupeři míč zdarma. Průběh třetího setu, 7:7, 10:10, 17:17, vedeme 25:24, 27:26, ale vždy uděláme chybu (pokažený servis), místo, abychom set ukončili.  Prohráváme 29:31, celkově 0:3.

TJ  SOKOL PARDUBICE – TJ SOKOL GEODÉZIE ČESKÁ TŘEBOVÁ  1 : 3 25:23, 16:25, 22:25,17:25

Již od začátku druhého zápasu, je vidět, že na hřiště nastupuje zcela jiné družstvo, jehož přistup k tomuto zápasu, je velice zodpovědný. Začínají se chytat, změnila se rychlost pohybu, jsou dříve u míčů a konečně se začínají    o míče prát. Jednoznačně se zlepšují smečařky, které oproti předchozímu zápasu začínají „skládat míče“. Na síti exceluje Tereza Pešková, která v součinnosti s nahrávačkou Lindou Klimkovou, doslova „válcuje obranu soupeře“.  Ač prohráváme první set 23:25, kdy se štěstí v koncovce setu přiklonilo na stranu soupeře, je vidět na českotřebovských dívkách obrovská změna a co je podstatné za každou cenu chtějí tento druhý zápas vyhrát. Druhý set, je ze strany  českotřebovských dívek jednoznačný, soupeř odpadá a jejich tlak, nutí soupeře k chybám, vyhrávají 25:16. Třetí set začínají  českotřebovské  dívky velice laxně. Jejich myšlenka, že se soupeř porazí sám, nebyla správná. Prohráváme 6:11, 8:16, 10:18,11:19. Dívky zvyšují úsilí, „kously se a začínají makat“, měníme stav na 16:20, 19:22. Za tohoto stavu se dostávají dívky“ do laufu“ a já vím, že vyhrají. Vyhráváme jednoznačně koncovku třetího setu 25:22, soupeři nepovolíme uhrát jediný bod. Zdá se, že soupeř již fyzicky odpadl a u našich dívek se začíná projevovat zimní soustředění. Poslední čtvrtý set, byl snadnou záležitostí českotřebovských dívek. Vyhráváme 2. zápas 3:1.

Pod vedením R. Hanzelky a skvělého neustále fandícího P. Štefana, Sokol Č. Třebová reprezentovala: V.Šplíchalová, T. Pešková, V. Štefanová, L. Klimková, K. Bělková, K. Voleská, S. Hladilková, účastnila se i zraněná N. Foldynová  která pomáhala z lavičky fandit.                                                                                          Skupina 1. liga juniorky - 1. část soutěže, skupina C (1-JKY-