24. 3. 2018 JKY STŘEŠOVICE 1. LIGA

24. 3. 2018 JKY Č. TŘEBOVÁ-STŘEŠOVICE, 1. LIGA.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ  –  TJ TATRAN STŘEŠOVICE   1:3  19:25, 25:13, 22:25, 22:25, čas 92 min.

Je sobota 24. 3. 2018 a družstvo juniorek České Třebové, hraje 5. a 6. kolo nástavby, která dává českotřebovským dívkám šanci bojovat o kvalifikaci do extraligy juniorek. Hostíme družstvo Tatranu Střešovice, které ještě ani jednou neprohrálo v této části nástavby 1. ligy juniorek, takže nás čekal těžký soupeř. Zápas začínáme s obrovskou nervozitou. Do půlky setu byl bodový stav vyrovnaný, potom nám soupeř odskočil a první set vyhrál. Nástup do druhého setu máme výborný, od začátku setu vedeme 6:2, 16:8, 20:10, druhý set vyhráváme. Stav 1:1. Následující dva sety, jsou  zcela vyrovnané, až do 21 bodů, ale koncovky obou setů prohráváme svými chybami.  ŠKODA, zápas byl hratelný, mněl atmosféru, bojovnost a docela se mi líbil.  Celý zápas, prohráváme 3:1.

Hrajeme druhý zápas. Opět jsou obavy o N. Foldynovou a V. Štefanovou, které odehrály dva zápasy baráže 1. ligy kadetek a nyní hrají druhý zápas juniorek, tedy dnes již čtvrtý zápas. První set je obdobou prvního setu, prvního zápasu. Do půlky setu stav vyrovnaný, potom dívky odpadly. Druhý set je opět do půlky vyrovnaný, potom odskakují českotřebovská děvčata a vítězí 25:16. Víte, on stav 15:16 vlastně nic neřeší, protože teprve od tohoto stavu se začíná hrát o koncovku setu. Takže každé družstvo se snaží, aby jim soupeř bodově neutekl, a potom si to teprve rozdají o vítězství v setu, ale o to víc mrzí každá chyba.

Třetí set je docela jednoznačnou záležitostí českotřebovských dívek. Vedeme 2:1. Nástup do čtvrtého setu, máme špatný. Snadnější vítězství třetího setu, děvčatům otupuje mysl a s myšlenkou poslední set bude snadný, polevujeme v úsilí. Prohráváme, 5:9, 6:11, 9:13, 13:15. Na děvčatech je vidět změna, začínají „makat“ a přidávají body. Vedeme 18:16, ale soupeř ještě neodpadl, začíná na úderu riskovat a kazí. Vedeme 20:19, 24:22 a českotřebovským dívkám, se daří dostat míč na zem. Porážíme Tatran Střešovice 3:1. S vítězstvím jsem spokojen, ale přiznám se, že se mi více líbil první prohraný zápas. Ve druhém zápasu, bylo vidět, že českotřebovská děvčata „chtěla zvítězit více“. Smekám před fyzičkou Foldynové a Štefanové, ale i před ostatními dívkami, protože již pouze přítomnost v hale od rána do večera je hrozně ubíjející.

Pod vedením R. Hanzelky Sokol Č. Třebová reprezentovala: Šplíchalová, Štefanová, Klimková, Bělková, Pešková, Foldynová, Voleská, Kȏhlerová, Kašparová, Hladílková.