10. 5. 2018 JŘI CHOCEŇ B KP 2

10. 5. 2018, VOLEJBAL MUŽŮ, CHOCEŇ B-Č. TŘEBOVÁ.

Dne 10. 5. jsme místo večerního tréninku vyrazili do Chocně na předehrání zápasu v krajské soutěži mužů. Muži z VK Choceň nás oslovili, že termín 16. 6. se jim nehodí. Tato změna našim klukům šla do ruky, někteří se totiž mají v plánu zúčastnit volejbalového kempu v Itálii, který se koná zrovna na konci června.

Do prvního zápasu jsme nastoupili s nahrávačem Viktorem Pejchalem a druhý nahrávač Michal Bělka zaskočil na post libera za nepřítomného Jaroslava Jirečka. Díky příznivému počasí jsme mohli hrát standardně na venkovním antukovém kurtu. Při losování jsme prohráli stranu, zpočátku měli trochu smečaři problém se zapadajícím sluncem. Byla vidět velká zkušenost a vyhranost protihráčů. Na začátku setu jsme drželi s protihráči krok, ale od půlky setu jsme začali ztrácet. V každém setu se nám podařilo dát přibližně 15bodů (-14, -16, -18). První zápas jsme prohráli 0:3.

Na začátku druhého zápasu už se začínalo stmívat, naštěstí v Chocni mají venkovní osvětlení sportoviště. Do druhého zápasu nastoupili nahrávači naopak, Michal Bělka na nahrávku a Viktor Pejchal na post libera. Tento zápas byl podobný, ale ze strany našeho týmu už byla znát jistá únava. První set jsme prohráli s 11ti body. Druhý set už byl lepší, tam nás nejvíce štval výsledek prvního setu. Ale nejvíce jsme nechali ve třetím setu, kde jsme se dobojovali až ke konečnému stavu 22:25. Bohužel opět prohra 0:3. Na to, že Choceň je v tabulce druhá a zároveň to pro nás byl první venkovní zápas v roce 2018, tak bych dvojutkání hodnotil kladně.

Oddíl reprezentovali: trenérka Markéta Bělková, Koudelný, Červinka, Bělka, Pejchal, Skřivánek V., Skřivánek L., Lukáš, Kostka a Kadlec.

Jan Kadlec

Junioři a juniorky