10.9. 2022 VOLEJBAL, MUŽI KP PCE KRAJE, SVITAVY-Č.TŘEBOVÁ.

V sobotu 10.9.2022 jsme zajížděli k prvnímu zápasu KP M2 do Svitav, kde se kluci měli utkat s B družstvem Svitav, které soutěž loni vyhrálo. Díky nemocím, cestám a svatbám odjelo k zápasu pouze 6 hráčů. Moje očekávání byla neurčitá, první zápas, okleštěná sestava. V prvním setu se kluci spíše seznamovali s prostředím a sehrávali se. Ale byla vidět bojovnost a soudržnost. Od druhého setu kluci domácí začali přehrávat. Hodně si pomáhali servisem Hrušky a Bělky, následně jsem pro ostatní podávající změnil taktiku a ta začala také nést své ovoce. Po pěkném zápase vítězíme 3:1. V druhém zápase jsme po prvním prohraném setu, kdy jsme v koncovce nedokázali otočit jedno postavení, další dva sety vyhráli. Už jsme se tolik nemohli opřít o servis a na hráčích začala být vidět únava. Ve čtvrtém setu si kluci vybrali oddech, kdy soupeři set darovali. Rozhodující pátý set začali lépe domácí. Vedli až 10:5. Ale kluci přes únavu bojovali, padali v poli, působili kompaktněji a neztráceli víru. Postupně srovnali stav a v dramatické koncovce zvítězili 19:17. Vezeme ze Svitav tedy 5 bodů, což je úžasné. Dnes rozhodli tři věci: nahrávač bojoval i když se družstvu nedařilo, celková soudržnost a bojovnost družstva po celé dva zápasy, a výborné výkony všech hráčů a jejich uvědomění si své role v družstvu. Svitavy-Č. Třebová 1:3, 2:3

Dnes hráli: J. Sýkora-kapitán, smeč, M. Bělka-náhra, V. Hruška a T. Kalousek-střed, blok, M. Štech-smeč a C. Šumbera -diagonální hráč.