21. 5. 2022 VOLEJBAL, MUŽI KP 2.TŘÍDY, Č. TŘEBOVÁ-VYSOKÉ MÝTO.

V sobotu 21.5.2022 odehráli muži první jarní zápas v krajském přeboru. Předchozí dva jarní zápasy, s Lanškrounem a Chocní byly přeloženy z důvodu dlouhodobých zranění a přípravy na maturitu. Sestavu jsme dávali dohromady těžce, ještě ve čtvrtek na tréninku bylo k dispozici 7 hráčů, ale během pátku se přidal maturant Sejky a skoro bakalář Šplíchy. Přes poměrně silný vítr a slunce byl výkon klubů v prvním zápase kvalitní. Soupeře kluci převyšovali v útoku a na podání. Poměrně hodně přihlížejících diváků vidělo atraktivní volejbal, plný dlouhých výměn i pestrých úderů. První zápas naše družstvo vyhrává 3:1.

Do druhého zápasu nastoupil místo Kalouska Šplíchal a převaha našeho družstva pokračovala. Při výraznějším vedení jsem prostřídal nahrávače. Bohužel se mi toho střídání nepovedlo, družstvo nebylo na takovou změnu připraveno, a i přes střídání zpět kluci set těsně prohráli. Tento moment ovlivnil celý zápas. Druhý set vyhráváme, ve třetím pozornost a kvalita hry z naší strany polevuje a set ztrácíme a ve čtvrtém setu už chyběla klukům bojovnost. Tedy prohra 1:3. I tak kvalita předvedeného výkonu v konfrontaci s podzimem se zase zlepšila.

Českou Třebovou reprezentovali: Jan Kadlec, Jan Šplíchal, Jakub Sýkora, Ondra Lukáš, Michal Bělka, Tomáš Kalousek, Jonáš Kečkéš, Michal Štech a Vladislav Hruška.