23. 11. 2019 VOLEJBAL, ŽENY Č. TŘEBOVÁ-M. BOLESLAV, 2. LIGA.

V sobotu 23. 11. 2019 jsme vyrazily v brzkých ranních hodinách na poslední dlouhou cestu v tomto roce, za soupeřkami do Mladé Boleslavi. Jednalo se o předehrávku 17. a 18. kola ze 14.12.2019. Letos jsou pro nás soupeřky tzv. „nováčky“ ve skupině, tudíž jsme nedokázaly odhadnout, jakou herní strategii můžeme od nich očekávat. Čerpaly jsme pouze ze sledování výsledků z herní tabulky, kde jsme věděly, že se nachází na poslední příčce. Nicméně jsme věděly, že po ztrátě z minulého týdne, potřebujeme připsat cenné body do tabulky my, a to byl náš hlavní cíl.

Do prvního zápasu jsme nastoupily s velkou bojovností a touhou po vítězství. Snažily jsme se hrát „naši“ hru a tlačit soupeřky pod sebe, což se nám vcelku dařilo. Razancí na síti, pozornějšími bloky a pokrytému poli se nám podařilo zneklidnit soupeřovu hru natolik, že „dýchala“ celkovým neklidem po zbytek zápasu. Naše trpělivost a pozornost při hře nám přinesla tři cenné body z prvního zápasu.

Ve druhém zápase už jsme tušily, co od soupeřek můžeme tak trochu očekávat. Snažily jsme se pokračovat ve stejném duchu jako v prvním zápase, ale to se nám chvilkami nedařilo – polevily jsme útokem na síti, obranou v poli a soupeřky se začaly zvedat na našich nevynucených chybách, které jsme vlastní nepozorností tvořily. To se nám vymstilo v průběhu druhého setu, kdy nás soupeřky tlačily pod sebe a my je celý set až do koncovky doháněly. Zkoncentrovaly jsme hru v poli a snažily se razantněji prosadit útokem na síti, to nám především pomohlo těžkou koncovku zkušeně zvládnout. Vítězství takto zvládnuté koncovky nás nabylo nasazením do třetího setu. Bohužel se v něm dokázaly více prosadit soupeřky a my tak set ztrácíme. Začínáme hrát čtvrtý set s větší koncentrací a ukazujeme soupeřkám opět naši hru, která nám přináší vítězství a další tři body.

Hlavní cíl jsme si splnily a vezeme domů šest cenných bodů. Příští týden se na vás opět těšíme na domácí půdě v sobotu 30. 11. 2019, kde přivítáme soupeřky ze Svitav výjimečně od 9:00 hod.

Sestava : Martina Drymlová, Iva Horáková, Hana Karanská, Pavlína Krejsová, Radka Kubová, Martina Šemberová, Kateřina Tillingerová, Pavla Trávníčková, Lucie Zabranská.

Česká Třebová – Mladá Boleslav 3:0 (16,18,11)

Česká Třebová – Mladá Boleslav 3:1 (17,25,-21,12)