10. 9. 2023 VOLEJBAL, MUŽI KP2 PCE KRAJE, LITOMYŠL.

Hned po sobotní kvalifikaci kadetů, pokračoval víkendový program  ve volejbale zápasem mužů v Litomyšli. Soupeřem bylo družstvo Litomyšl B. Tuto soutěž odehrají kluci, kteří budou hrát soutěž kadetů, doplněni o zkušené hráče, kteří se podíleli v sezóně 2022-2023 na vítězství v KP 2 mužů, V. Skřivánka, J. Šplíchal a C. Šumberu. Dnes to byl křest v dospělém volejbalu pro J. Vávru, J. Kalase, J. Bureše, K. Sixtu. Zápasy nám mají posloužit pro vytížení herní praxí, pro konfrontaci se zkušeným soupeřem a v neposlední řadě hra venku na antuce je hrou v těžkých podmínkách, oproti hře v tělocvičně (těžko na cvičišti, lehko na bojišti). Kluci hodně při hře chybují, ale v průběhu hry se hra lepšila. Dnes jsme v prvním zápase zaplatili za mladickou nezkušenost, když podle průběhu v jednotlivých setech to měla být výhra 3:0. V druhém zápase byl rozhodující třetí set, kde jsme stále do koncovky výrazně vedli, ale nezvládli jsme ji a ve čtvrtém setu už kluci neměli morál. Ale bojovali, automatizovali si herní postavení a situace. I když se chvílemi nedařilo, kluci neklopili hlavu.  Dnes zápasy odehráli: T. Kalousek, K. Sixta, J. Vávra, J. Bureš, J. Kalas, J. Šplíchal, C. Šumbera a V. Skřivánek.

Litomyšl B-Č. Třebová 3:2, 3:1