21. 1. 2023, VOLEJBAL ŽENY, 2. LIGA, Č.TŘEBOVÁ-SVITAVY.

V sobotu 21.1. nás čekal první domácí zápas v novém roce, a to proti týmu ze Svitav. Přestože je svitavský tým na konci druhé poloviny tabulky, věděly jsme, že nemůžeme nic podcenit a musíme jít do zápasu naplno. To se nám také v prvním setu povedlo a přehrály jsme Svitavy 25:13. Ovšem jak už bývá naším zvykem, nechaly jsme se prvním setem trochu namlsat a zvolnily jsme na útoku. To vedlo k celkem vyrovnanému setu, který jsme bohužel na konec prohrály 21:25. Prohraná koncovka nás ale vrátila zpět do tempa a další dva sety už byly z velké většiny v naší režii. Za první zápas tedy bereme další 3 body do tabulky 3:1 (13,-21,19,10).

Po delší pauze z důvodu souběhu utkání jsme nastoupily do druhého zápasu. Soupeřky byly razantnější na útoku a pohyblivější v poli a nám dělalo potíže bodovat. Zápas byl vyrovnanější než ráno, o čemž svědčí i stavy prvních dvou setů, zejména toho druhého, kde jsme se opravdu se soupeřkami tahaly o každý bod. Na konec jsme ale všechny tři sety zvládly dotáhnout v náš prospěch a druhé utkání vítězíme 3:0 (18,25,15) a zůstáváme prozatím na domácí půdě neporaženy.

Sestava : Pavla Ehrenbergerová, Linda Horáčková, Iva Horáková, Hana Karanská,