6. 2. 2022 VOLEJBAL MUŽI, POHÁR KRAJSKÉHO VOLEJBALOVÉHO SVAZU, TURNAJ Č. TŘEBOVÁ.

Dne 6.2.2022 jsme pořádali 1. kolo poháru Krajského volejbalového svazu Pardubice v hale Na Skalce. Byli jsme hrozně rádi, že jsme konečně mohli zase sehrát volejbalové zápasy, protože ty klukům chybí. Mimo M. Štecha, který se nemohl zúčastnit, byli k dispozici všichni hráči, kteří v této kategorii nastupují. Přišli pomoci i kluci, kteří hrají pár měsíců, J. Bureš, J. Kalas a M. Štantejský, a toho si hodně cením. Turnaje se zúčastnili ještě Choceň B, Polička, Slatiňany a Pardubičky. Kluci se pravidelně na hřišti střídali, aby si zahráli co nejvíce všichni. Do prvního zápasu s Poličkou jsme vlítli jak uragán, dařilo se vše, na co kluci sáhli a bylo z toho rychlé vítězství v prvním setu. V druhém setu se přestalo dařit, kluci sklopili hlavy a prohráli další dva sety (ČT-Polička 1:2). V druhém zápase kluky čekal asi papírově nejslabší soupeř-Pardubičky. První set byl pod naší kontrolou, ale zbytečné 4 chyby v koncovce a soupeř vyhrává první set. V dalších dvou setech se hra zlepšila a bylo z toho vítězství 2:1 (ČT-Pardubičky 2:1). Po hodinové pauze kluci nastoupili proti Slatiňanům, které do té doby neprohráli. Kluci po boji prohráli první set, ale byl to vyrovnaný souboj. Měl jsem strach, že sklopí hlavy a zápas odevzdají. Soupeř hrál celkem dobře, bez chyb. Ale kluci začali bojovat, povzbuzovat se a  i když výkon nebyl ideální, soupeře přehráli v druhém setu, ale i v tie-breaku, když prohrávali 12-14. Stejně ten set bojovností „urvali“ a to mne hodně potěšilo. (ČT-Slatiňany 2:1). V posledním zápase kluci jasně přehráli družstvo Chocně a celkově o 4 míče skončili na 3.místě.

Turnaj splnil očekávání. Kluci se s každým odehraným zápasem rozehrávali k lepšímu výkonu. Nakonec všichni kluci podali nadprůměrný výkon, ale hlavně potěšilo, že dokáží bojovat, i když se tolik nedaří (zápas se Slatiňanami).

hráli: M. Bělka, V. Hruška, O. Lukáš, J. Kadlec, V. Skřivánek, J. Šplíchal, T. Kalousek, C. Šumbera, J. Sýkora.