21. 3. 2015 ŽENY BOHEMIANS 2. LIGA

Volejbalistky zlaté!!!

Senzační sezónu 2014/2015 mají za sebou volejbalistky třebovského Sokola.

V II.lize žen (třetí nejvyšší soutěž ČR) obsadily nádherné 1.místo a mají tak právo zahrát si baráž do I.ligy.

Sezóna začala již tradičně v polovině srpna pětidenním soustředěním v Říčkách v Orlických horách, kde jsme absolvovaly jak fyzickou, tak herní přípravu. Pak následoval halový turnaj ve Svitavách, který pro nás skončil vítězně a vše nasvědčovalo tomu, že letošní sezóna by mohla být povedená. Trošku nás trápil počet hráček, ale díky příchodu Marti Šemberové a Lůcy Totuškové na hostování ze Žichlínku, jsme mohly absolvovat všechna utkání, i když občas i v tom nejnižším možném počtu, který dovolují pravidla. Celkem jsme odehrály 36 mistrovských utkání – 32 jich pro nás skončilo vítězně  a pouze ve čtyřech jsme dovolili soupeři odnést si náš skalp.

Největším soupeřem pro nás letos byla družstva Hradce Králové (konečné 2.místo) a Bohemians Praha (konečné 3.místo). Na českém volejbalovém svazu jak kdyby tušili, jak se bude celá soutěž odehrávat a nechali nám dva nejtěžší soupeře na závěr sezóny.  S Hradcem Králové se v předposledním kole soutěže rozhodovalo kdo bude mít právo zahrát si baráž o I.ligu. Věděli jsme, že Hradec Králové po I.lize toužil už minulý rok, kdy mu vítězství sebral pro změnu Havlíčkův Brod a že letos, tomu není jinak. Očekával se tedy velký boj a i díky tomu se v hale Na Skále sešlo k závěru sezóny až možná neskutečné množství fanoušků. Atmosféra byla skvělá – kéž by se dařila vytvořit na domácích zápasech častěji J - a výrazně napomohla k celkem jasným výhrám 3:1 a 3:0, které jsme podpořily naší dobrou hrou. Byl to bezesporu nejhezčí zápas v tomto soutěžním ročníku a my už věděly, že naše první místo nemůže při posledním zápase nikdo ohrozit. V posledním kole jsme na domácí palubovce přivítaly Bohemians Praha. Morálka už byla poněkud uvolněnější, protože ani jednomu z týmů už takzvaně o nic nešlo. Odnesly jsme si prohru 3:0 a vybojovanou výhru 3:2. Jelikož tato soutěž není nijak oceňována volejbalovým svazem, fanoušci nám ze svých prostředků koupili zlaté medaile a pohár pro vítěze II.ligy. Bujaré oslavy mohly začít J

Dovolte mi, abych za naše družstvo poděkovala všem, kteří nás podporují – fanouškům na našich zápasech, sponzorům, bez kterých by jsme nebyly schopné tuto soutěž odehrát, a rodinám hráček (obzvlášť těm s mateřskými povinnostmi). Doufám, že i přes to, že maminek v našem družstvu bude neustále přibývat, budeme moci v soutěži pokračovat i do dalších sezón.

Je to něco, co už k naším životům neodmyslitelně patří a máme to rádi!!!

Radka Janďourková

Soupiska družstva pro vítěznou sezónu 2014/2015:

Iva Horáková, Radka Janďourková, Lenka Gottwaldová, Hana Dejdarová, Světlana Barešová,Nikola Hýblová, Eva Kvapilová, Barbora Mikulecká, Martina Šemberová, Lucie Totušková , Pavla Trávníčková a trenér Aleš Renčín.  

Muži a ženy

Všechny akce