25. 5. 2023 VOLEJBAL, MUŽI KP2 PCE KRAJE, SVITAVY B.

Po sobotní výhře v Chocni, nedělní výhře ve Vysokém Mýtě, nás ve čtvrtek čekala dohrávka se Svitavami a hrálo se o 1. místo v KP2 mužů. Na podzim jsme družstvo Svitav na jejich hřišti 2 x porazili. K zápasu však nastoupilo úplně jiné družstvo, složené z hráčů extraligového družstva juniorů a kadetů, doplněné dvěma zkušenými nahrávači. A soupeř se do nás pustil bez varování rychlou hrou, tvrdými útoky, kvalitním podáním a dobrým příjmem. Kluci si museli na tempo zápasu chvíli zvykat, ale postupně se hra vyrovnala. Kluci ze Svitav však stále o několik bodů vedli. V třetím setu se nám podařilo hosty zatlačit a v setu zvítězit. Zápas se začal otáčet, ale soupeř si ve čtvrtém setu pomohl zase již po několikátá v zápase kvalitním podáním. Ve čtvrtém setu zvítězil a celkem zvítězil 3:1. DO druhého zápasu jsme prostřídali, soupeř také. Hodně byla vidět u soupeře změna na náhře. V prvním setu Svitavy zvítězili, ale druhý set byl v režii našeho družstva. Srovnáváme stav na 1:1. Soupeř střídá nahrávače a začala bitva. Byl vidět kvalitní volejbal, plný rychlé hry, tvrdých smečí, bojovnosti v poli. Zápas měl náboj, o který se přičinila obě družstva. Třetí set naše družstvo těsně prohrává 23:25, Ve čtvrtém setu soupeř odskakuje na 3:9, kluci nepanikaří, otáčejí stav na 13:11. Do koncovky šel s vedením soupeř 24:20, ale kluci otáčení na 25:24. Soupeř se štěstím srovnává. A pak nejlepší hráč soupeře předvede velmi tvrdý, odvážný servis a dá 2 esa. Prohra 25:27. Soupeř měl v koncovce velké štěstí a určitě si oddechl. Ale hra se musela líbit, a já jsem pyšný na naše družstvo. Byť nepodalo nejlepší výkon, kterého je schopno, tak bojovalo, kousalo a jen trocha štěstí je připravila o lepší výsledek. Hráli: M. Bělka, V. Hruška, V. Skřivánek, J. Kadlec, J. Sýkora, T. Kalousek, M. Štech.