22. 10. 2022, VOLEJBAL ŽENY 2. LIGA, Č. TŘEBOVÁ-SVBC.

V sobotu 22.10. jsme se na domácím hřišti utkaly s družstvem z Prahy. Jelikož se jednalo o družstvo, které je v naší skupině poprvé, byly jsme na soupeřky zvědavé a nevěděly, co nás čeká. Už v prvním setu bylo jasné, že zápas nebude vůbec jednoduchý. Soupeřky výborně přihrávaly, byly bojovné a nás stálo velké úsilí bodovat. Set jsme dotáhly až do napínavé koncovky, kterou jsme nakonec prohrály 23:25. Druhý set byl stejně napínavý, ale už naštěstí se šťastným koncem pro nás, a to 25:22. Jinak tomu nebylo ani ve třetím setu, který jsme vyhrály s už s menším náskokem 25:20. Soupeřky se ale nevzdaly a vybojovaly pro sebe čtvrtý set. Šlo se tedy do tiebreaku, našeho prvního v této sezóně. Celý zápas byl nesmírně vyrovnaný a v tiebreaku tomu nebylo jinak, se soupeřkami jsme se rvaly o každý balon, a nakonec jsme to byly my, kdo si ze zápasu odnesl 2 body za vítězství.

Do druhého zápasu jsme nastoupily mírně unavené ze zápasu předchozího a doufaly jsme, že budeme schopné porazit soupeře dříve než v tiebreaku. Ačkoliv to bylo jen přání, vyplnilo se nám na jedničku, první set byl celkově v naší režii. Tlačily jsme na servisu, zlepšily útok a set jsme vyhrály 25:15. V druhém setu se soupeřky začaly pomalu vracet ke hře z prvního zápasu, ovšem koncovka se lépe vydařila nám, a nakonec jsme zvítězily i druhý set. Ve třetím setu měly soupeřky už od začátku 5 bodový náskok a nám se nedařilo ho stáhnout a ujmout se vedení. Soupeřky jsme dotáhly až za stavu 24:24, kdy jsme neměly co ztratit a zariskovaly jsme na servisu, což nám vyšlo a ze zápasu jsme si odnesly další 3 body do tabulky.

Z volejbalové soboty si tedy odnášíme celkem 2 vítězství, 5 bodů do tabulky a bohužel i jedno zranění, které nás na chvíli připraví o naše obětavé libero.

Sestava : Martina Drymlová, Pavla Ehrenbergerová, Natálie Foldýnová, Linda Horáčková,