13.1.2024, VOLEJBAL ŽENY 2. LIGA, Č. TŘEBOVÁ-STŘEŠOVICE B.

V sobotu 13. 1. jsme v úvodních zápasech roku 2024 na domácí palubovce přivítaly družstvo žen TJ Tatran Střešovice B. Přestože se tento celek nachází na průběžném posledním místě tabulky, víme, že holky hrají pěkný volejbal a nemůžeme je podceňovat. O tom se přesvědčujeme hned v prvním zápase, kde nám soupeřky nedávají nic zadarmo, tlačí nás dobrým podáním a bojují o každý bod. S výjimkou druhého setu, ve kterém se především kvůli našemu nepřesnému příjmu a málo tvrdému útoku přetahujeme až do koncovky, si i přesto hlídáme náskok a vítězíme 3:0 na sety.

Do druhého zápasu vstupujeme zodpovědně a v prvním setu soupeřky k ničemu nepouštíme. V další sadě už ale polevujeme, kupíme velké množství chyb, nejsme důrazné při hře na síti a tím dáváme prostor soupeřkám, které nám vše ještě ztěžují svou rychlou hrou na útoku. Koncovku druhého setu uhráváme jen těsným výsledkem 27:25. Návrat k naší hře se nám nedaří ani ve třetím setu, který dopadá v náš neprospěch. To je pro nás dostatečným ponaučením, abychom se zase maximálně soustředily na hru a neriskovaly zvrat zápasu a bodovou ztrátu. To se nám daří, čtvrtý set vyhráváme a druhý zápas končí výsledkem 3:1.

Vstup do jarní půlky sezóny tak zahajujeme ziskem šesti bodů a v tabulce se posouváme na druhé místo za celek z Nového Veselí, na který v tuto chvíli ztrácíme 4 body. Tento týden vyrážíme do Prahy za týmem TJ Bohemians a opět domácí dvojutkání nás čeká v sobotu 27. 1. proti dalšímu pražskému celku Sokolu Žižkov. Tímto zveme všechny fanoušky!

Sestava: Pavla Ehrenbergerová, Natálie Foldynová, Barbora Hlavatá, Linda Horáčková, Iva Horáková, Sára Horáková, Linda Klimková, Radka Kubová, Kateřina Tillingerová, Pavlína Vávrová.