11. 3. 2017 ŽENY H.BROD 2. LIGA

TJ Sokol Česká Třebová – TJ Jiskra Havlíčkův Brod

Dne 11.3.2017 se třebovské hráčky vydaly na poslední venkovní zápas této sezóny a to do Havlíčkova Brodu. Ačkoliv soupeři patřila 7. příčka, soupeř to rozhodně nebyl snadný, jak ukázal na domácí palubovce, odkud si odvezl jednu výhru 3:2. Úkolem posledního výjezdu sezóny bylo přivézt plný počet bodů pro udržení se na vedoucí příčce, hru si užít a dobře si zahrát.

První set začal vítězně a Sokolky působily uvolněným dojmem, ale zodpovědně a s větší chutí než soupeřky. Ovšem v druhém setu koncentrace opadla a začaly se kupit jednoduché chyby, které soupeřkám dodávaly elán a bylo těžší se prosadit. Velký propad nastal i na servisu, kde třebovačky nedokázaly zatlačit jako v předchozím setu a pak se už vše jen nabalovalo. Celý set dotahovaly a bohužel to nejtěsnějším možným rozdílem dopadlo prohrou. V třetí sadě došlo k drobným změnám v postavení a sestavě a v přestávce se jasně řekla strategie hry. Základem úspěchu v třetím setu bylo jednoznačné zlepšení servisu, kde P. Tomanová a M. Šemberová dokázaly dlouho šňůrou na podání zatlačit na soupeře a usnadnit hladký průběh setu, kdy soupeřky neměly šanci. V podobném duchu se zadařilo i ve čtvrtém závěrečném setu. Česká Třebová vybojovala 3 body za výhru 3:1.

Na druhý zápas se opět trochu pozměnila sestava, navíc hráčky nastoupily v nových dresech. Základní cíl a psychologie zůstala nezměněna.  První i druhý set měl podobný průběh. Kvalitní servis, houževnatost v poli a důraz na síti. Tyto prvky nedovolily soupeřkám chytit dech a vyhrát. Ve třetí sadě se už asi třebovačky viděly na cestě domů. Laciné chyby, pokles úspěšnosti na útoku a bloku, horší příjem. Toto polevení znamenalo prohraný set a novou energii pro havlbrodské. Během přestávky mezi sety se opět probrala taktika. Znovu se připomnělo několikrát opakované a to, že bez dřiny to samo nepůjde. V závěrečné sadě se třebovačky zvedly a dotáhly zápas do vítězného konce 3:1.

Z Havlíčkova Brodu, z posledního venkovního zápasu, si hráčky Třebové odvezly plný počet bodů do tabulky. Před posledním kolem této sezóny, kdy v sobotu 18. 3. doma hostí tým Svitav, jsou i nadále na první příčce tabulky, o 4 body před druhým Nymburkem.

Sestava: Andrlová Daniela, Gottwaldová Lenka, Horáková Iva, Karanská Hana,                 Mikulecká Barbora, Šemberová Martina, Tomanová Pavlína, Trávníčková Pavla,                   Zabranská Lucie

Česká Třebová – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 3:1 (21,-23,9,17)

Česká Třebová – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 3:1 (14,18,-18,19)