27. 2. 2022 VOLEJBAL, ŽENY 2. LIGA SVITAVY-Č. TŘEBOVÁ.

V sobotu 26. února jsem si zajely do sousedního města Svitavy na klasické malé derby soutěže. Utkání nabízelo i atraktivní podívanou, jelikož se hrálo o průběžné druhé místo v tabulce.

První zápas jsme rozehrály dobře a v klidu, kdy jsme si hrály naši hru a set vyhrály. Jak prostředí, tak i soupeřky přeci už jen známe a víme, co od nich čekat. Tudíž také víme, že je musíme především zatlačit na podání a odtáhnout od rychlého útoku na síti. To jsme ale ve druhém setu neudělaly. Zkazily jsme mnoho servisů, to se nám vymstilo a soupeřky si připsaly set pro sebe. Další dva sety jsme byly zodpovědnější, a i když protihráčky předváděly v poli krásné zákroky, vyhrály jsme my a tím i první zápas 3:1.

Nástup do druhého zápasu byl z naší strany poměrně dost vlažný. S pocitem, že se vše uhraje samo jsme začaly kupit chybu na chybu, nepřijmuly jsme, nezaútočily, obrana byla rozházená a celkově hra vypadala, že jsme na hřišti možná podruhé v životě. Za necelou půlhodinku jsme prohrávaly 0:2. Naštěstí jsme nesložily zbraně, využily naše letité zkušenosti a začaly zase hrát, co umíme. Další dva sety jsme tak vybojovaly pro nás a dostaly jsme se až do pátého setu. V tom jsme ale více chyb vyrobily my, a tak zápas pro nás skončil prohrou 2:3.

Nicméně 4 body nám postačily na průběžné druhé místo v tabulce. A příští týden na domácí palubovce změříme síly s prvním týmem ze Šlapanic.

Nakonec chceme poděkovat našim fanouškům, kteří nás dorazili podpořit, a za úžasnou atmosféru, kterou nám připravili. Byli jste skvělí!

Sestava: Natálie Foldýnová, Linda Horáčková, Iva Horáková, Hana Karanská, Linda Klimková,