4. 11. 2017 ŽENY ŽĎÁR N.S. 2.LIGA

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – TJ Žďár nad Sázavou

V sobotu 4. 11.2017 jsme se vydaly v brzkých ranních hodinách za soupeřkami do Žďáru nad Sázavou. Již z minulého roku i aktuálním vedením tabulky soutěže jsme věděly, že utkání se soupeřkami nebude nijak jednoduché. Nicméně touha po výhře, která nás doprovázela celý první zápas, byla silnější. Průběh prvního setu byl napjatý až do úplného závěru. Soupeřky se nás snažily „tlačit“ tvrdým servisem, ale to se jim moc nedařilo. Naším příjmem, hrou na síti a trpělivostí jsme úspěšně zvládly koncovku setu s výsledkem 26:24, což nám zajistilo větší bojovnost a nasazení do dalších dvou setů. Ty se již odehrály v klidnějším duchu. V obou setech jsme naopak ztížily soupeřkám hru my, větším důrazem na servisu i útokem na síti. Z prvního zápasu si tak připisujeme 3 cenné body.

Do druhého zápasu jsme nastoupily ve stejném duchu s obměněnou sestavou. Soupeřky na změnu ihned reagovaly a my jsme takřka celý set dotahovaly. Bohužel byly silnější, přehrály nás a první set vyhrály. Druhý set pokračoval takřka stejně. Soupeřky byly herně lepší, nedovolily nám se prosadit útokem na síti a tím si vybojovaly vítězství i ve druhém setu. Po tomto setu nám bylo jasné, že musí nastat změna, která by odvrátila naši prohru. Do třetího setu jsme nastoupily s obměněnou sestavou hráček a větší koncentrovaností na hru. Tato změna nám prospěla, vyhraným setem měníme průběh celého zápasu. Hru ve čtvrtém setu jsme soupeřkám značně zkomplikovaly naopak my, dařilo se nám „vybrat“ těžké balóny v poli a nedaly jsme jim tolik příležitostí zaútočit. Soupeřky si v tomto setu nahrály pouhých 16 bodů a my tím získaly postup do tie-breaku, který jsme uhrály s výsledkem 15:13.

Ze Žďáru nad Sázavou si tak odvážíme 5 bodů a tím se dostáváme na 2. místo tabulky. Příští týden 11. 11. 2017 u nás přivítáme soupeřky z TJ Bohemians Praha.

Sestava: Divišová Marie, Gottwaldová Lenka, Horáková Iva, Karanská Hana,                 Kubová Radka, Mikulecká Barbora, Šemberová Martina, Tomanová Pavlína,                 Trávníčková Pavla, Zabranská Lucie.

Česká Třebová – Žďár nad Sázavou 3:0 (26,21,21)

Česká Třebová – Žďár nad Sázavou 3:2 (-19,-23,21,16,13)