1.9. 2019 VOLEJBAL KADETEK, TURNAJ NÁCHOD.

V neděli 1. 9.2019 odjíždíme mikrobusem do města Náchodu, k prvnímu přípravnému turnaji kategorie kadetek. Dívky absolvovaly 14 denní blok ranní posilovny a odpolední atletické přípravy, který jim měl pomoci k zlepšení fyzické přípravy a podstatě lepšímu průběhu absolvování tréninkového soustředění v Říčkách Orlických horách. Bohužel ne všechny dívky se z různých důvodů přípravy neúčastnily, což bylo znát na jejich tréninkové aktivitě.  V neděli 19. 8. 2019 jsme se účastnili Pouťového turnaje žen v Písečné. Účel byl jednoznačný, po prázdninách se opět seznámit s míčem a začít tvořit novou partu. Protože absolvované společné úsilí dívky sdružuje a tvoří partu. Takže výsledek nebyl v této fázi přípravy vůbec důležitý.

Turnaj v Náchodě, byl rozdělen do kategorií kadetky a juniorky. Dívek věkově juniorek, bylo podstatně více. Kadetek bylo 5. družstev.

Systém turnaje kadetek -  každý s každým na dva hrané sety

Startovaly hráčky narozené 1. 1. 2003 a mladší.  Naše dívky jsou ročníky 2004 a 2005.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – TJ Slavia Hradec Králové A  1 : 1  19:25, 25:19

První zápas v turnaji na rozehrání jednoznačně soupeř nejsilnější, TJ Slavia Hradec Králové „A“. První set se sehráváme, protože chybí některé hráčky, takže na blok musela jít smečařka               K. Vernerová, druhý blok hrála P. Jebousková, na smeč šla nahrávačka A. Dušková, druhá smečařka M. Klementová, nahrávala L. Neumannová a na postu „U“, to poprvé v této partě zkoušela K. Kolářová. První set prohráváme 19:25, ale druhý set, je již z naši strany herně lepší      a set vyhráváme, bohužel také 25:19, takže není vítěze a budou se počítat celkové míče.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – TJ Slavia Hradec Králové B  2 : 0

Proti B družstvu Hradce Králové „se podává již jiný šálek kávy“. Celkem snadno vyhráváme druhý zápas 2:0.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová –  TJ Náchod                 2 : 0

Turnaj pokračoval dalším zápasem, bohužel nás čekají hrát 3. zápasy za sebou a v takovémto teplu to bude „ polední peklo na hřišti“. Problém je, že se to hraje na hřišti pro házenou, kde postavili dva kurty a „na této ploše, to pěkně peče“. Hrajeme s domácím družstvem, rodiče fandí a snaží se domácí hráčky v tomto pekelném počasí vyhecovat. Se střídavými herními výkony obou družstev, se daří českotřebovským dívkám, ač v koncovce druhého setu již prohrávaly, zabrat a vyhrát  2:0.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová –  Sokol Pouchov HK            2 : 0

Poslední náš zápas v turnaji. Když se podívám na druhé hřiště turnaje kadetek, tak vidím, že se kadetky Hradce A a Hradce B sotva vlečou. Českotřebovské šestici se na hřiště již vůbec nechce, bohužel musí. Dívky se stále polévají studenou vodou, aby se trochu zvedly. Tento zápas je boj vůle, „které hráčky obětují více úsilí a energie, vyhrají“. Jsou to českotřebovské dívky, které s přehledem vyhrávají 2:0. Sluníčku se všechny dívky po ukončení turnaje vyhýbají, takže vyhlášení výsledků bylo ve stínu stromů.

Máme stejný bodový stav s družstvem Slavie HK A 7:7, ale o několik míčů horší poměr, takže jsme na druhém místě. Při této informaci, někdo z našich dívek pronesl, “to jsou ta naše pokažená podání“, což plně vystihla celkový počet pokažených servisů. V průměru by to bylo na set 4 - 5 servisů.

Turnaj plně splnil první přípravnou část. Ještě nás před 1. ligou kadetek čeká       14.- 15. 9. 2019, druhá část přípravy, dvoudenní turnaj v Praze na Střešovicích.