18. 1. 2020 VOLEJBAL, KADETKY B, OLOMOUC.

Tuto sobotu naše kadetky B odehrály další dvojutkání, tentokrát na domácí palubovce soupeřek, týmu Olomouc B. V poněkud chladné atmosféře sotva temperované sportovní haly nastoupila naše děvčata k prvnímu zápasu s klasickým herním systémem, bez libera. V zápase jsme postupně získávali převahu, dařilo se nám na servisu, útoku i v poli bez zbytečných chyb. Zdánlivě hladká, ale velmi zasloužená výhra 3:0.

První výhra nás povzbudila a v druhém zápase jsme tedy chtěli zkusit něco nového. Změnili jsme herní systém na hru s liberem, který holky ještě nemají zažitý, ale chceme k němu směřovat. Určitá nejistota v systému se projevila na naší hře, čehož dokázaly využít soupeřky a s naší nervozitou narostlo jejich sebevědomí. V tomto zápase jsme hromadili vlastní chyby a utkání nakonec skončilo 0:3. Přesto to hodnotím pozitivně, nelze očekávat, že nám nové prvky půjdou bez problémů samy od sebe, a každý takový zápas je pro nás velkou školou pro další vývoj. Díky holkám za jejich výkony.

Michal Klimeš

Kadeti a kadetky