26. 1. 2020 VOLEJBAL KADETI, ČP ČR H. BROD.

Dne 26. 1. 2020 se naši kadeti účastnili dalšího kola Českého poháru České republiky v Havlíčkově Brodě. Svými výkony si kluci vybojovali účast ve skupině C. Turnaje se zúčastnili: Bělka, Hruška, Šumbera, Svoboda, Sykora, Štech a Kečkéš. V prvním zápase kluci lehce přehráli domácí družstvo H. Brodu, což byl výborný vstup do turnaje-střídal Kečkéš. V druhém zápase se kluci utkali s Řevnicemi, nejslabším družstvem soutěže. Kluci bohužel, přes upozornění, začátek utkání podcenili a ve vyrovnaném stavu 16:16 se zranil V. Hruška. Museli jsme začít improvizovat, nastoupil J. Kečkéš na náhru a na střed J. Sykora. Druhý set po boji prohráváme. Sestava byla sice improvizovaná, ale čekali nás ještě 3 zápasy. Zápas s Libercem a Prahou (Lvi) sice kluci prohráli, ale oba zápasy měli vyrovnaný průběh a díky bojovnosti měla hra kvalitu. Škoda některých pokažených podání. A protože Č. Budějovice ztratili set s Řevnicemi, potřebovali jsme v posledním zápase s Č. Budějovicemi získat alespoň bod. V prvním setu k tomu bylo blízko, ale 5 chyb za sebou ve střední části 1. setu tomu dalo zapomenout. Druhý set kluci vedli 15:12, pak 19:24 prohrávali a vypadalo to špatně. Na podání přišel Sam Svoboda a svým servisem škodil soupeři tak, že kluci vyhráli 26:24. V tie-breaku kluci dobře nastoupili a vedení si udrželi celý set. Tak se zrodilo zasloužené vítězství, které bylo odměnou za bojovný výkon a stále se zlepšující herní projev. Č. Budějovice turnaj vyhráli. Pochvalu zaslouží všichni hráči, občas se nedařilo, ale kluci nepřestávali bojovat. Největší pochvalu zaslouží J. Kečkéš, který se musel ujmout nahrávky, kterou zvládl spolehlivě a když k tomu přidal ohromnou bojovnost, byl z toho parádní výkon. Ale pochvalu zaslouží i ostatní hráči za to, že Jonášovi pomáhali a povzbuzovali ho.

ČT-H. Brod  2:0

ČT-Řevnice 0:2

ČT-Lvi Praha 0:2

ČT-Liberec 0:2

ČT-Č. Budějovice 2:1