25. 1. 2020 VOLEJBAL KADETEK, KP BRNO B-Č. TŘEBOVÁ 1. LIGA.

Je neděle 26. 1. 2020 odjíždíme ranním rychlíkem do Brna na poslední kola základní skupiny 1. ligy kadetek. Hrajeme s družstvem kadetek Králova Pole, za které hrají věkem ještě St. žákyně, které se tímto způsobem, “skvěle ohrávají“. To se jim vrací v soutěži starších žákyň,    a  Č. poháru, kde končí na předních místech. Bohužel je změna místa tělocvičny, takže místo haly sportovního střediska Botanická, cestujeme na okraj Brna do haly ZŠ Lesná. K dispozici je celkem 6 hráček.

Královo Pole Brno – TJ Sokol Geodézie Česká Třebová 0 : 3                 15 : 25, 18 : 25, 17 : 25 zápas trval 84 minut.

Již při rozcvičení zjišťujeme, že chybí rozhodčí, takže pořadatelé musí přemlouvat jednoho z rodičů o odpískání zápasu. To se v 1. lize kadetek již stalo několikrát. Takže nějaká organizace soutěží řízená ČVS pokulhává. Docela s přehledem vyhráváme první zápas 3:0“. Dívky Královopolské dělají velké množství vlastních chyb, takže nám stačilo pouze omezit naše chyby. Vyhráváme 3:0.

Královo Pole Brno – TJ Sokol Geodézie Česká Třebová 0 : 3                 16 : 25, 18 : 25, 12 : 25 zápas trval 69 minut.

Průběh druhého zápasu je naprosto stejný, ale začíná se objevovat u dívek absolvující v týdnu lyžařský výcvik únava a bolesti nohou, což je docela přirozené. V průběhu hry druhého setu soupeř dotáhl na 16:14, ale trochu zodpovědnosti a vedeme 19:15, 23:16, končíme set 25:18. Třetí set již byl zcela jednoznačný. Vyhráváme 3:0 a končíme v tabulce 1. ligy kadetek sk. E na 2. místě. Postupujeme do další části soutěže kadetek. Zde se spojí zákl. skupiny  E a F, výsledky ze skupin se započítávají, takže hrajeme pouze s družstvy ze skupiny F, což jsou Frýdek Místek, Zlín a Nový Jičín. Celkem 12 zápasů 6 venku, 6 doma.

Pod vedením R. Hanzelky hrála, Adéla Dušková, Lucie Neumannová, Nikola Hyláková, Kristýna Vernerová, Karolína Kolářová a Anička Kaplanová, která zde odehrála nejlepší zápas své dosavadní hráčské kariéry.