24. 9. 2016 KKY Č.TŘEBOVÁ-ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 1.LIGA

1.  LIGA KADETEK ČT – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU.

V sobotu 24. 9. 2016 jsme v hale Na Skále zahájili další třebovskou ligovou volejbalovou sezónu. Během dne se na palubovce střídaly týmy juniorek a kadetek. A jak se dařilo kadetkám?

K prvnímu zápasu nastoupily holky v sestavě: náhra Natka Foldýnová, účko Sára Šmídová, blok – Terka Kahounová, Terka Kašparová, smeč – Monča Nerudová a Aneta Verešpejová. Pro většinu týmu velká premiéra v soutěži a před parádní diváckou kulisou. Možná i proto byl začátek zápasu oboustranně nervózní. Se soupeřkami držíme krok celý set, rozhoduje se až v koncovce, kde se nám nedaří složit balón. Těsně set ztrácíme. Druhý set a naše slabá chvilka…. nedaří se příjem, pokud přijmeme, nezakončíme…. soupeřky si vytvoří hodně nevídaný náskok. Ale holky zabojují a ukrajují bod po bodu. Na vítězství sice nedosáhneme, ale pozitivní je návrat týmu do zápasu. Na chvíli se do zápasu podívá i Aneta Köhlerová a na libero Kristýna Bělková. Poslední set je naše hra nejlepší, ale na vítězství nestačí.  Konečná prohra 0:3.

Druhý zápas kadetek je i posledním zápasem dne. V mezi zápasech juniorky poráží holky z Poličky 2x 3:0. A proto nám v zápase pomáhají i hráčky, které pravidelně hrají ligu juniorek, ale věkem patří do „naší“ věkové kategorie.  Sestava se mění a mladší holky doplňují starší. Mění se i hra na hřišti. Sety rozehrávají starší vyhranější holky a dohrávají je mladší. Vyhráváme 3:0.

Všechny volejbalistky zaslouží pochvalu. Nejen za předvedenou hru a pomoc týmu mladších, mladším za bojovnost, ale i za povzbuzování během prvního zápasu. Holky super J

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová  - TJ Vamafil Žďár nad Sázavou 0:3 (-21,-15,-11) a 3:0 (19,15,19)

Hrály: Natka Foldýnová, Monča Nerudová, Sára Šmídová, Terka Kašparová, Terka Kahounová, Aneta Verešpejová, Kristýna Voleská, Kristýna Bělková, Míša Bečičková, Linda Klimková, Aneta Köhlerová

V sobotu 1. 10. 2016 hrají opět oba týmy doma – kadetky i juniorky proti Novému Veselí.  V 9.00 volejbalový maraton začínají kadetky.