5. 10. 2019 VOLEJBAL KADETEK, B DRUŽSTVO, PARDUBICE-Č. TŘEBOVÁ B, KP PCE KRAJE.

V sobotu 5.10. vyjel tým kadetek ČT B na první kolo krajského přeboru pardubického kraje. Svůj první dvojzápas v této soutěži jsme hráli proti týmu Pardubic na jejich domácí půdě, v nádherně zrekonstruované pardubické sokolovně.

V prvním zápase naše holky předvedly solidní i když trochu neslaný a nemastný výkon. Hrálo se ve třech setech a všechny byly jako přes kopírák. Po vyrovnaném začátku setu zhruba do stavu 15:15 jsme začali selhávat na podání i ve hře a celé utkání nakonec prohráli 0:3. I když na hře bylo vidět, že na soupeřky máme, chybělo nám trochu více chuti hrát a vyhrát.

V mezizápasové pauze jsme měli možnost se podívat na krásný zápas extraligového utkání kadetek Pardubic A proti Olympu Praha. Snad to holky trochu nabudilo, něco jsme si taky řekli k předchozímu výkonu a do druhého zápasu nastoupily holky v podstatně sebevědomější a bojovnější náladě. Po poměrně jednoznačně vyhraném prvním setu si holky začaly ještě více věřit a v druhém setu se nám dokonce podařilo otočit nepříznivý vývoj, kdy náš tým prohrával o osm bodů a ještě dokázal set vyhrát v poměru 26:24. Ve třetím setu nám zase začalo zlobit podání a set jsme prohráli, ale čtvrtý a poslední set již si holky pohlídaly a mohli jsme slavit první 3 body získané navíc na hřišti soupeře. Holkám patří velká pochvala za nasazení a předvedené výkony.

Hrály: Terka Nováková (kapitánka), Barča Štosová, Terka Dubská, Terka Kubová, Marťa Štanglerová, Natálie Řeháhová a Šárka Zahrádková.