18.-19. 4. 2015 KADETKY KRALUPY KVALIFIKACE

Kvalifikace do 1.ligy kadetek 18.- 19.4. 2015  Kralupy nad Vltavou.

Postoupit do 1. ligy kadetek se družstvu St. žákyň Sokol Geodéziea Česká Třebová nepodařilo!!!!

V propozicích byl uvedený termín narození dívek kadetek, 1.7.1997. Když si uvědomíme, že základ našeho družstva, tvoří děvčata narozená 2000, tak věkový rozdíl je obrovský. Další problém, bylo oznámení, že blokařka  Kristýna Bělková  nemůže hrát, protože je nemocná a den před odjezdem lehla další hráčka Natálie Foldynová, druhá nahrávačka, nyní libero.  Jelikož počet hráček máme velmi omezený, je to  „obrovský pech“, pro českotřebovské dívky.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – TJ Sokol Geodézie Nové Veselí     0:3   21:25, 16:25, 23:25                                  Družstvo Nového Veselí, hrálo baráž do extraligy, takže žádný nováček. Hrajeme dobře, ale zkušený soupeř vyhrává koncovky setů. V každém družstvu, které hraje proti nám, jsou dlouhé dívky, což v našem družstvu postrádáme a je to obrovská výhoda soupeřů. Myslím si, že mít zdravé  dívky          K. Bělkovou  a  N. Foldynovou, tak by měl soupeř obrovské problémy.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – TJ Sokol Geodézie Bedřichov (Jihlava)  3:1  25:23, 25:20, 20:25, 25:19

Hrajeme proti dalšímu soupeři, dívkám z Bedřichova. Hrajeme dobře a vyhráváme dva sety. Ve třetím setu si dívky „orazily“ a set prohrávají. Do čtvrtého setu nastupují českotřebovské dívky opět soustředěné a set 25:19 vyhrávají

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – TJ Kralupy nad Vltavou        0:3   22:25, 15:25, 22:25

Družstvo Kralup, hraje 1. ligu juniorek a kvalifikaci „chtějí uhrát pro družstvo St. žákyň“. Plně chápu jejich cíl, protože hrát 1. ligu kadetek, či juniorek, je pro každé družstvo obrovský výkonnostní rozdíl, místo hraní soutěží krajského přeboru, která je výkonnostně špatná.                               Opět, družstvo soupeře plné vysokých hráček a zkušeností z ligy, je v koncovkách setů jistější. V jakékoliv mládežnické kategorii, je znát každý odtrénovaný měsíc, natož rok, takže, ať se snažíme, nedostáváme šanci. Prohráváme 0:3.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – TJ Rychnov nad Kněžnou       3:1  25:18, 24:26, 25:9, 25:17

Kvalifikaci do 1. ligy KKY, již máme prohranou, takže jde pouze o posílení sebevědomí dívek, před nastávající kvalifikaci na Mistrovství České republiky starších žákyň. Hrajeme dobře, pouze ve druhém setu dívky povolily soupeři víc bodů, které již nebyly schopné dohrát. Další sety                 s  přehledem vyhráváme.

Letošní kvalifikaci prohráváme, ale příští rok uděláme vše, abychom ji vyhráli.

Pod vedením Rostislava Hanzelky hrála a střídala:                                                                                 Šplíchalová Veronika, Voleská Kristýna, Klimková Linda, Bečičková Michaela, Veselá Anna, Pešková Tereza, Václavková Hana, Nerudová Monika,

Zapsal R. Hanzelka

Skupina Kvalifikace o 1-KKY skupina B (1-KKY-KB)

Kvalifikace o postup do 1. ligy kadetek 2015/16, sk. B - postupují družstva na 1. a 2. místě. Pořadatel: TJ Kralupy