6. 2. 2022 VOLEJBAL KADETKY, 1.LIGA, STARÁ BĚLÁ.

V neděli ráno v 6,30 hod odjíždíme mikrobusem řízeným otcem sester Kaplanových, Stanislavem Kaplanem  do Ostravy - Nové Bělé, kde má oddíl TJ Sokol Stará Bělá propůjčenou halu.

Druhá část soutěže rozdělí družstva do skupin, která budou po reorganizaci v příští sezóně 2022/2023 hrát. První dvě družstva ze skupin A, B, C, D, E, F, se pokusí hrát o postup do kvalifikace Extraligy KKY. Družstva která nepostoupí, budou hrát 1. ligu KKY. Družstva na třetích a čtvrtých místech ze skupin A, B, C, D, E, F, jsou již v druhé lize a hrají pouze o pořadí ve skupinách 2. ligy KKY. Družstva na pátých a šestých místech ve skupinách A, B, C, D, E, F, budou spolu hrát o udržení  lize KKY          a o sestup do krajského přeboru KKY.

VK Sokol Stará-Bělá – TJ Sokol Česká Třebová   2 : 3  25:23,25:13,22:25,22:25,10:15

VK Sokol Stará-Bělá – TJ Sokol Česká Třebová   3 : 2  25:22,25:20,23:25,23:25,15:12

Družstvo kadetek na tento dvojzápas dáváme dohromady s obrovskými problémy. Některé dívky mají covid, některé jsou po covidu, některé jsou na školním lyžařském kurzu, takže potřebujeme sehnat alespoň 6 dívek na hraní a je to jedno, jaké posty. Nahrávačka L. Neumannová byla celý prosinec nemocná a i v současné době není k dispozici, takže nemáme žádnou nahrávačku. Tohoto postu se dobrovolně zhostila a poprvé to odnahrávala smečařka Pája Jebousková a docela dobře.

K průběhu obou zápasů, chci říci toto, že oba zápasy byly těžké a naprosto vyrovnané, což vidíte na stavu jednotlivých setů. Vše záleželo na momentálním rozpoložení jednotlivých hráček, na jejich momentálním postavení na hřišti v jednotlivých postech. Tím, že se málo trénuje, byl největší problém          s přihrávkou a bez přihrávky se nedá útočit. Vidíte, že v součtu všech míčů prohráváme o jediný bod       205 : 206, takže pořádná bitva.

Družstvo vedl Rostislav Hanzelka, hrála a střídala: P. Jebousková, Z. Havránková, K. Valterová,  Adéla Kaplanová, Anna Kaplanová, A. Beranová, N. Hyláková.

Kadeti a kadetky