9. 10. 2021 VOLEJBAL, KADETKY A, BOSKOVICE-ČT, 1. LIGA.

V sobotu 9. 10. 2021 odjíždíme do Boskovic ke dvěma zápasům 1. ligy kadetek.  K dispozici máme 8 dívek, protože jsme se museli podělit o děvčata s druhou partou, která hraje kraj. Naše volba byla jednoduchá zůstatek bývalé party kadetek, Neumannová (2004), Hyláková (2004), Kaplanová Anička (2004), Jebousková (2005), Valterová (2006), Beranová (2005) a volíme dvě dívky z družstva St. žákyň Kaplanovou Adélu (2007) na blok a Kovářovou Hanu (2007) na smeč. Obě hrají v základu a přiznám se, že velice dobře. Jsou tam chyby, to je dané věkem, ale každý trénink na nich budeme pracovat, takže čekám výrazné zlepšení.

TJ Minerva Boskovice – TJ Sokol Česká Třebová    1 : 3  23:25, 22:25, 25:20, 17:25

Průběh jednotlivých setů družstva České Třebová.

1. 4:5, 8:7, 13:14, 20:20, 22::23, 25:23

2. 5:5, 12:11, 13:13, 15:15, 18:16, 25:22

3. 9:9, 11:14, 13:16, 14:20, 19:22, 20:25

4. 7:3, 12:8, 15:9, 19:11, 22:14, 25:17

První zápas se vyznačoval výpadky soustředění oběma družstvy. Dle průběhu jednotlivých setu vidíte, jak každý set probíhal. Chvíli je nahoře jedno družstvo a chvíli vede druhé. První dva sety vyhráváme úspěšnou koncovkou, ve třetím setu si necháme svoji nezodpovědností a  laxním přístupem bodově soupeře utéci a již českotřebovská děvčata nejsou schopná koncovku setu uhrát. Po takto zbytečně prohraném setu se českotřebovská děvčata koncentrují a čtvrtý set s přehledem vyhrávají. Vítězíme 3:1.

TJ Minerva Boskovice – TJ Sokol Česká Třebová    1 : 3   9:25, 25:22, 10:25, 15:25

1. 7:3 11:5, 16:6, 25:9

2. 4:5, 10:12, 14:14, 16:17, 18:20, 20:22, 22:25

3. 8:1, 10:2, 15:6, 17:9, 25:11

4. 8:5, 9:6, 12:8, 13:10, 16:11, 22:13, 25:15

Druhý zápas začal skvěle, nedáváme od začátku soupeři žádnou šanci a 25:9 vyhráváme. Soupeř se snažil střídat, protože zde měl 12 dívek na lavičce, ale musel to vrátit zpět. Po takto vyhraném setu českotřebovské dívky odpočívají a soupeř s vystřídanými dívkami toho jednoznačně využívá a vítězí 22:25. Vítězství soupeře nastartovalo naše dívky k zvýšení úsilí a soustředění. Celkem s přehledem vyhrávají třetí set 25:11 a čtvrtý 25:15. Soupeř již fyzicky a psychicky odpadl. Vyhráváme opět 3:1.

Podvedením trenérů R. Hanzelky a J. Valtra hrála a střídala:  Neumannová Lucie, Kaplanová Anička, Hyláková Nikola, Jebousková Pavlína, Valterová Klára, Kovářová Hana, Kaplanová Adéla, Beranová Adéla.