9. 3. 2019, VOLEJBAL KADETŮ, FINÁLE ČESKÉHO POHÁRU RYCHNOV NAD KNĚŽNOU.

Dne 9. 3. 2019 vyvrcholila soutěž Českého poháru kadetů v Rychnově nad Kněžnou, a to finálovým turnajem 6 - ti nejlepších družstev této soutěže. Turnaje se zúčastnila družstva VK SPORT Rychnov nad Kněžnou, Lvi Praha, Orion Praha, Svitavy, Hradec Králové a družstvo našeho oddílu. V turnaji se utkala družstva každé s každým na dva vítězné sety. Klukům se turnaj vydařil. Zápas se Svitavami začala sestava Skřivánek L., Lukáš, Bělka, Jireček, Koudelný a Sykora, a po bojovném průběhu odešli kluci poraženi v tie-breaku 15:17. Po přechodu do druhé tělocvičny se do hry zapojil i Hruška. První set proti H. Králové byl v našem podání hodně průměrný, ale v druhém setu kluci bojovali a hra se vyrovnala. Proti Lvům z Prahy byl v obou setech průběh vyrovnaný, ale zkušenost z extraligy kadetů rozhodla v koncovkách obou setů. V dalším zápase kluci narazili na družstvo Orionu a porazili ho 2:1, když prohraný set, soupeře podcenili a ten se zvedl ke kvalitnímu výkonu. Následovalo stěhování do haly, kde kluci odehráli zápas s družstvem Svitav. V posledním zápase dne jsme se utkali s družstvem Rychnova. V prvním setu jsme měli navrch, ale koncovka setu nás zastihla v útlumu a z vítězství v prvním setu se radoval soupeř. V druhém setu už kluci neměli dost sil, aby s průběhem zápasu něco udělali a po zásluze prohráli 0:2. V turnaji obsadili 5.místo. Za předvedenou hru kluci zaslouží pochvalu. Smečařsky družstvo táhl kapitán J. Jireček a O. Lukáš, v poli nenechal spadnout jediný balón J. Sykora, hru neúnavně dirigoval M. Bělka a kvalitní bloky soupeřům vystavovali L. Skřivánek, V. Hruška aj. Koudelný. Po skončení turnaje následovalo vyhlášení výsledků celého Českého poháru s předáním individuálních cen. Ondra Lukáš z našeho družstva obdržel cenu fair-play.