11. 4. 2015 KADETKY Č.KOSTELEC TURNAJ

Volejbalový oddíl T. J. Sokol Česká Třebováse účastnil,

Volejbalového turnaje kadetek a st. žákyň,„ O pohár Jestřebích hor“

Dne 11. dubna  2015 pořádal volejbalový oddíl TJ Baník Rtyně v Podkrkonoší a TJ Červený Kostelec, volejbalový turnaj starších žákyň a kadetek  „O pohár Jestřebích hor“. Turnaje se účastnilo 10 družstev rozdělených do dvou základních skupin, kde hrál každý s každým.  Družstva na 1. a 2. místě z jednotlivých zákl. skupin, hrála  semifinálové  zápasy o 1.až 4. místo , třetí a čtvrté družstva ze skupin hrála o další umístění.

Základní skupina B.

T. J. Sokol Česká Třebová – LOKO Trutnov C               2 : 0  25:9, 25:14

Družstvo Trutnova C, je složeno z různých dívek oddílu, které si přijely pouze zahrát. Bez  problémů, vítězíme 2:0.

T. J. Sokol Česká Třebová –  LOKO Trutnov A KKY         1 : 1  22:25, 25:23

Od začátku zápasu je to velká volejbalová bitva.  Soupeř je starší zkušenější a neděla tolik chyb. Bude to jeden z favoritů  na finále turnaje. První set prohráváme, ač se snažíme v poli „makat“. Prohráváme, protože na síti „neděláme míče“. Druhý set, je z naši strany rozehrán výborně, daří se opět „makat v poli“ a konečně se daří i „skládat míče“. V koncovce setu děláme chyby a soupeř stahuje náš bodový náskok, ale otáčíme postavení a dohráváme  koncovku.

T. J. Sokol Česká Třebová – Červený Kostelec/Rtyně         2 : 0  25:9, 25:14

Domácí družstvo, zde nehraje moc dobře a celkem snadno prohráváme.

T. J. Sokol Česká Třebová – VK Hronov  KKY                  0 : 2  22:25, 16:25

Proti družstvu Hronova nehrajeme dobře a vybíráme si oddech. Problém je s menšími smečařkami našeho družstva, přes které soupeřovy útoky „chodí“ a nestíháme je bránit.  Navíc „nemakáme“, což byla dosud naše přednost.  Po zásluze prohráváme 2:0.

Po vyhodnocení výsledků základních skupin, končíme o tři míče před Hronovem na 2. místě. Budeme hrát o finále s družstvem Trutnova B (starších žákyň, které budou naše soupeřky na MČR v Bílovci). Mají v družstvu dvě české reprezentantky.

Semifinále se hraje na jeden set do 25 bodů.

T. J. Sokol Česká Třebová –  LOKO Trutnov B St. žky        1 : 0  25:19

Na postu blokařky má soupeř jednu výbornou hráčku, reprezentantku, která je vysoká a velice důrazná. Soupeř hraje výborně, ale českotřebovská děvčata hrají skvěle v poli, daří se udržet míč a v útoku bodovat. Krásný zápas, který nás posouvá do finále, kde nám jsou soupeřem KKY LOKO Trutnov A.

Finále se hraje na dva sety do 15 bodů.

T. J. Sokol Česká Třebová –  LOKO Trutnov A KKY         1 : 1  15:9, 12:15

Opět nádherný zápas. Děvčata bojují a v poli se perou o každý míč. Na útoku jsou jednoznačně viditelné obě českotřebovské blokařky, ke kterým se přidávají ulívkou, nebo vytlučením bloku smečařky. První set, je z  naši strany, velice zodpovědně zahraný. Do druhého setu nastupujeme s deficitem 5. míčů, ale daří se pomalu náskok soupeře dotahovat a při překročení 9 bodů, již děvčata vědí, že vyhrály tento turnaj. Druhý set prohráváme, ale ještě v koncovce bodujeme.

Vyhráváme turnaj kadetek a starších žákyň “ O pohár Jestřebích hor“  v Červeném Kostelci.

Pod vedením Rostislava Hanzelky hrála a střídala:                                                           Šplíchalová Veronika, Bělková Kristýna, Pešková Tereza, Klimková Linda, Foldynová  Natálie,  Bečičková Michaela, Voleská Kristýna, Václavková Hana, Nerudová Monika a Veselá Anna.

Zapsal: Rostislav Hanzelka