1. 10. 2016 KKY N.VESELÍ 1.LIGA

DOMÁCÍ BOJE V LIZE KADETEK 1. 10. 2016-NOVÉ VESELÍ.

I druhé kolo ligy kadetek a juniorek jsme pořádali v hale Na Skále, tedy v domácím prostředí. Tentokrát měly oba naše týmy, kadetky i juniorky, soupeře ze stejného oddílu – TJ Sokolu Nového Veselí.

Kadetky mají nalosovaný 1. a 3. zápas. Od začátku zápasu taháme za kratší konec a neustále dotahujeme. Soupeřky mají šikovné podání, kterým nás chvílemi trápí. V poli je hra vyrovnaná. Stačí balón jen přehrát přes síť. První 2 sety vypadají podobně, prohráváme 0:2. Trenér soupeřek pouští na hřiště hráčky ze střídačky. Pro naše volejbalistky nový impuls a začíná velká podívaná. Holky bojují, radují se… vyhráváme další 2 sety a čeká nás rozhodující tiebreak. Nastupujeme ve stejné sestavě, která dohrála 4. set. Ale mladším hráčkám se přestává dařit a proto se do posledního setu postupně zapojují i starší spoluhráčky, hrající za kadetky. Hra je vyrovnaná a rozhoduje každá chybička. Vyhráváme 16:14 a radost je veliká.

První zápas hrály: kapitánka Linda Klimková, Sára Šmídová, Terka Kašparová, Anet Verešpejová, Monča Nerudová, Anet Köhlerová, Kristýna Bělková, Kristýna Voleská

Před druhým zápasem kadetek si i juniorky zahrály tiebreak. Před naším druhým zápasem se domlouváme, že Sára půjde na náhru a Čahy si zahraje na účku. Ale v druhém zápase uděláme velké množství chyb – zkažená podání, nezavolané míče v poli…… mě na hřišti chybí bojovnost od většiny hráček.  Aby se zápasová zátěž rozložila na všechny hráčky, v tomto zápase si premiéru na bloku střihly Týnka Voleská a Míša Bečičková. Zápas prohráváme 0:3.

Hrály: kapitánka Linda Klimková, Sára Šmídová, Terka Kašparová, Anet Verešpejová, Monča Nerudová, Kristýna Voleská, Míša Bečičková

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – TJ Sokol Nové Veselí  3:2 (-18,-10,16,12,14) a 0:3 (-13,-17,-15)

Další kolo ligy nás čeká v Brně  tuto sobotu.