22. – 23. 2. 2020 VOLEJBAL KADETKY, ČP ČR SVITAVY, SKUPINA C.

POSTUPUJEME MEZI NEJLEPŠÍCH 16 DRUŽSTEV ČESKÉHO POHÁRU V SEZÓNÉ 2019/2020.

Je sobota 22. 2. 2020, odjíždíme mikrobusem do Svitav k 3. kolu celostátní soutěže Českého poháru. K dispozici je pouze        7  dívek. Protože A. Dušková, hraje poslední dobou na postu „ LIBERA“ a myslím si, že výborně, tak máme na ostatních postech, pouze 6 hráček. Takže musí hrát všechny zde zúčastněné dívky, což je na jednu stranu skvělé, ale není kdo na střídání, bude li potřeba. Chybuje-li některá dívka více, musí ji pomoci ostatní dívky.

Základní skupina – 3. osmička sobota 22. 2. 2020

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová  –  TJ Turnov JKY           2 : 0   25 :16, 25 : 22

Celkem bez větších problémů, vyhráváme nad tradičním soupeřem z Turnova, který vede bývalý blokař extraligových Benátek n. Jizerou, Pavel Starý. Vyhráváme 2 : 0.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová  –  TJ  Slavia  Praha          2 : 0   25 :16, 25 : 8

Nejslabší družstvo 3. osmičky, takže povinná výhra.  Vyhráváme 2 : 0.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová  –  TJ Jiskra Nový Bor      2 : 1   24 :26, 25 : 15, 15:9

Zde „kosa narazila na kámen“, družstvo Nového Boru, se snaží a bojuje o každý míč, který vrací. Když to udělají 3-4 x za sebou, děláme chybu. V průběhu celého prvního setu „taháme za kratší konec “. Daří se v koncovce setu uhrát stav na 24:24, ale servis a přihrávka končí set 24:26 pro soupeře. Do druhého setu již nastupují českotřebovské dívky plně soustředění a s motivací nedat soupeři šanci. Bez problémů vyhráváme další dva sety a celý zápas 2:1.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová  –  VK Svitavy JKY       2 : 0   25 :16, 25 : 23

První set odehrají českotřebovské dívky výborně, vyhrávají 25:16. Do druhého setu již nejdou tak naplno, ale s přehledem vyhrávají 25:23, celkem 2:0.

Základní skupina – 3. osmička neděle 23. 2. 2020

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – TJ EME   Mělník             2 : 1   25:27, 27:25, 15:9

Od začátku zápasu víme, že to bude těžký zápas, protože soupeř hraje výborně. Problém je, že našim dívkám trvá celý set, než se dostanou  do „hry“. Jejich projev je laxní, chybí zvýšení úsilí. V koncovce se daří dotáhnout na 24:24, ale soupeř je o bod nahoře. Daří se stáhnout na 25:25, ale dvě chyby nás porážejí 25:27. Druhý set je bitva o každý míč, bohužel soupeř dělá méně chyb a stále vede, prohráváme 19:24, daří se stahovat na 25:25.   K. Vernerová jde na servis, kterým dohraje set, 27:25. Zde jsme „utekli hrobníkovi z lopaty“. Hrajeme třetí set a od začátku vedeme 11:3, ale uvolnění soustředění, kdy si českotřebovské dívky myslí, že již je konec, dostává zcela jiný náboj. Najednou nejsou schopné zahrát jediný slušný příjem a soupeř začíná dotahovat. Za stavu 11:9 se konečně daří otočit a set dohrát 15:9. Mělník zde odehrál spoustu zápasů 2:1, nebo 1:2.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – VK Karlovy Vary             2 : 0   25:21, 25:11

Družstvo slabší výkonnosti, takže se nedaří dívkám předvést kvalitní výkon. Na hřiště pouštíme K. Kolářovou na post smečařky a potom diagonální hráčky. Druhý set již je jednoznačnou záležitostí českotřebovských dívek. Vyhráváme 2:0.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – TJ Spartak Polička            0 : 2   23:25, 21:25

Rozhodující zápas o první místo v této skupině. Naše dívky již vědí, že postupují mezi nejlepších 16 družstev Českého poháru, ať prohrají, či vyhrají. Mám obavy z možnosti, že tento poslední zápas českotřebovské dívky nezvládnou fyzicky, protože celý turnaj hrají stejné hráčky. Družstvo Poličky hrálo v sobotu doma mistrák 1. ligy KKY a za ně hrály Č. pohár JKY. Polička vyhrála ligu 2x 3:0, takže bez problémů.                             Od začátku zápasu, to byla bitva o každý míč, ale v tomto zápasu bylo z naši strany hrozně pokažených servisů. Za celý turnaj jsme nepokazili tolik servisů, jako v tomto jediném zápasu.  Nedáš-li servis, nemůžeš začít hrát, ač chceš hrát sebe víc! Navíc to demotivuje ostatní spoluhráčky. Byla to velká volejbalová bitva, kterou bohužel rozhodly naše pokažená podání. Tím nechci snižovat výkon dívek z Poličky, hrály výborně a po zásluze vyhrály.

Děkuji dívkám za výbornou reprezentaci oddílu TJ Sokol Geodézie Česká Třebová, města Česká Třebová, že dokázaly samy sobě  a ostatním družstvům, že i v České Třebové se hraje slušný volejbal.

Pod vedením Rostislava Hanzelky hrála a střídala: Dušková Adéla, Vernerová Kristýna, Kaplanová Anička, Hyláková Nikola, Jebousková Pavlína, Neumannová Lucie, Horáková Sára, Kolářová Kája pouze v neděli.

Zapsal: Rostislav Hanzelka