21. 1. 2017 KKY BRNO 1.LIGA

21. 1. 2017 1. LIGA KADETEK BRNO-Č. TŘEBOVÁ.

skupina o 7. - 12. místo, o udržení v 1. lize kadetek

V sobotu dne 21. 1. 2017 v 7,20 hod, odjíždíme vlakem EC Czárdász do Brna k zápasům o udržení v 1. lize kadetek. Do Brna odjíždí hráčky Klimková, Kőhlerová, Foldynová, Voleská, Bečičková, Pešková (brala antibiotika, takže měsíc netrénovala a v pátek přijela z hor, ze školního  lyžáku. Jako náhradnice Kašparová, která se zotavuje ze zranění, takže na hřiště by šla pouze v případě nějakého problému. Potřebujeme uhrát nějaké body, které by nám pomohly udržet 1. ligu kadetek pro naše starší žákyně. Bohužel soupeř si může pomoci kadetkami hrající za juniorky, a tam je jednoznačně výšková síla, takže každý uhraný bod našich dívek, bude velice cenný.

TJ  JUNIOR  BRNO  –  TJ  SOKOL  ČESKÁ TŘEBOVÁ   1 :  3  11:25, 13:25, 25:23, 23:25

Problém, mají trenéři z Brna, protože podcenili důležitost těchto zápasů a po zjištění, která děvčata z České Třebové přijela, začaly telefonicky nahánět hráčky - kadetky hrající za juniorky. První dva sety byly jednoznačnou záležitostí českotřebovských dívek. Do třetího setu nastoupila nejvyšší dívka Junioru Brno, ale českotřebovské dívky odpočívají. Prohráváme 8:16. Začínáme „makat“, daří se stahovat bodový náskok soupeře, na 16:22, 22:22, dokonce 23:22, ale vlastní chyby nám prohrávají koncovku třetího setu 23:25. Ve čtvrtém setu vedeme od jeho začátku, 5:3, 9:6, 14:12, 17:15, 21:19, 23:22. Koncovku čtvrtého setu, se daří českotřebovským dívkám zkušeně vyhrát. Vyhráváme 3:1,         a dostaneme přidělené v tabulce skupiny O důležité 3. body.

TJ  JUNIOR  BRNO  –  TJ  SOKOL  ČESKÁ TŘEBOVÁ   2 :  3  15:25, 25:21, 21:25, 27:25, 9:15

Mezi zápasy se hraje souběh finálové skupiny juniorek Junior Brno – VSC Zlín. Zlín vyhrál 0:3. Druhý zápas začínáme hrát, v 14:10 hod. Soupeř začíná hrát v nejsilnější sestavě, s oběma vysokými děvčaty. První set hrajeme s velkým nasazením a vyhráváme 25:15. Jako by takto snadný výsledek prvního setu, byl signál začátku odpočinku ve druhém setu pro českotřebovské dívky. Od začátku setu prohrávají o dva-tři body,  koncovka setu začíná za stavu 19:20, ale opět vlastní zbytečné chyby českotřebovské dívky v koncovce druhého setu porážejí. Stav zápasu 1:1. Třetí set je zahrán ze strany dívek ČT již podstatně lépe, od začátku vedou a set s přehledem vyhrávají. Začínáme dobře další set, vedeme 8:2, ale následuje série nepřesností a soupeř stahuje bodový náskok na 12:11. Stále se daří udržet těsný bodový náskok, ale od stavu 22:22, se obě družstva přetahují o body. Další průběh 23:23, 24:24, 25:25, ale dvě naše chyby, útok do autu a špatný příjem soupeřova servisu, nám prohrávají koncovku čtvrtého setu. Hrajeme rozhodující pátý set. Neúspěšně zahraná koncovka předchozího, setu je vidět na začátku tohoto rozhodujícího setu.  Prohráváme 0:2, soupeř kazí servis a českotřebovská děvčata začínají bodovat. Je vidět, že chtějí vyhrát víc než li soupeř. Průběh setu 3:3, 8:6, 9:7, 15:9. Koncovka zahraná s přehledem, soupeř již rezignoval. Vítězíme 3:2.

Díky děvčata za velice slušný předvedený výkon. Když si uvědomíme, že nehrajeme v základní sestavě, že na postu diagonální hráčky hrála N. Foldynová, která zase chyběla na přihrávce postu libera, tak dopadl výsledek nad očekávání dobře. Při nominaci na zápas do Brna, jsem věřil v úspěch nějakého bodu, ale nevěřil, že by děvčata byla schopná přivézt 5. bodů. Ještě jednou chvílím!!!

Hrála a střídala: kapitánka Linda Klimková, Aneta Kőhlerová, Tereza Pešková, Natálie Foldynová, Kristýna Voleská, Michaela Bečičková, Tereza Kašparová.  R. Hanzelka