20. 10. 2019 VOLEJBAL, KADETI, ČESKÝ POHÁR-KVALIFIKACE.

V neděli 20.10.2019 proběhla kvalifikace do Českého poháru kadetů a to v Hradci Králové na 6-ti hřištích haly Slávie.  Do soutěže se přihlásilo 18 družstev napříč Českou republikou.  V týdnu před kvalifikací se zranil kadetský nahravač Michal Štech a muselo dojít ke změně sestavy.  Kvalifikace byla rozdělena na 4 kvalifikační skupiny, my měli ve skupině družstva Slavie Liberec, Dřevěnice a Lvi Praha.

První zápas: Č.Třebová - Dřevěnice  1:2(15,-24,-13)

Do zápasu jsme vlétli jak velká voda a v krátké době jsme uhráli první set, klukům se dařilo vše, na co šáhli. Bohužel koncentrace již nevydržela v druhém setu a začínáme dělat chyby a set prohráváme velice těsně a tak i pokračujeme v setu 3. Škoda kluci na ně rozhodně měli.

Druhý zápas: Lvi Praha - Č. Třebová            2:0(22,19)

Před 2. zápasem jsme měli 2,5 hodiny čas a čekání nebylo pro kluky dobré. Museli vstávat v 5.30 a začali bojovat s únavou.  Ve výsledku to byl vyrovnaný zápas, bylo vidět na klucích, jak moc by chtěli vyhrát. Bohužel z velké snahy se dělají i chyby a tak snad příště.

Třetí zápas: Slavie Liberec  - Č. Třebová      1:2(-22,12,-15)

Do zápasu kluci vstupovali s informací, že družstvo Liberce aspiruje na vítěze skupiny, ale chtěli bojovat a na hře to bylo vidět. Soupeř postavil do hry kluky z lavičky, ale do konce setu již nestihl stáhnout náš náskok.  Do druhého setu soupeř postavil základ družstva a ti nás lehce přehráli. Do 3. setu jdou kluci s vervou poprat se o vítězství, což se i nakonec daří.  Vyhráváme a jsme 3.ve skupině a čeká nás zápas o skupinu do 1.kola ČP.

Čtvrtý zápas dne hrajeme až v 17 hod Česká Třebová -Slavia HK 0:2(-21,-18)

Do zápasu vstupujeme pozitivně naladěni, to nás záhy opouští soupeř hraje skvěle v poli a skoro bez bloku nám vše čape. Nás opouštějí síly a prohráváme a 1.kolo budeme hrát ve 3. skupině 17.11. v Českých Budějovicích a snad již s uzdraveným nahrávačem.

TJ Sokol Česká Třebová reprezentovali: Michal Bělka, Vláďa Hruška, Sam Svoboda, Lukáš Skřivánek, Kuba Sýkora,  Cyril Šumbera a střídal a s kluky hrál poprvé i Honza Fišar. Družstvo doprovodili Michal a Míra Štecha a Markéta Bělková