29. – 30. 8. 2020 VOLEJBAL KADETKY, TURNAJ VE STŘEŠOVICÍCH.

Dne 29. - 30. srpna 2020 pořádal volejbalový oddíl TJ Tatran Střešovice, společný volejbalový turnaj juniorek a kadetek.  Turnaje se účastnilo 20 družstev z celé republiky, např, VK Slavia H. Králové JKY a KKY, Ústí nad Labem, Teplice JKY a KKY, Olymp, Španielka, Orion JKY a KKY, Braník, Kometa KKY a JKY, SAVO, JKY a KKY, tedy pražská družstva, rozdělených do pěti základních skupin, kde hrál každý s každým. Bohužel hrály společně JKY a KKY, takže záleželo na nasazení jednotlivých družstev do skupin, kdy žádný pořadatel není schopen odhadnout výkonnost jednotlivých družstev. Družstva hrála o pořadí v turnaji dle umístění v jednotlivých skupinách, tedy družstva na 1. místě spolu, atd.

Základní skupina B.

Sokol Geodézie Česká Třebová – Kometa Praha JKY             0 : 2  18:25, 23:25

Bohužel, první zápas turnaje hrajeme s družstvem juniorek, takže nemáme šanci se řádně rozkoukat po ranní cestě do Prahy.  Hrajeme s děvčaty staršími o několik let. Českotřebovské dívky se ještě herně neznají, je to jejich první společný zápas. Na hřišti je kapitánka a nahrávačka L. Neumannová (roč. 2004), blokařka č. I. S. Horáková (roč. 2005), poprvé s družstvem hrající blokařka č. II. A. Beranová (roč. 2005), smečařka č. I. P, Jebousková (roč. 2005), smečařka č. II. další „novicka“ T. Pataki (roč. 2005) a další nová hráčka střídající se na nahrávce a postu diagonální hráčky K. Valterová (roč. 2006), Libero         K. Kolářová. Střídala Š. Zahrádková (roč. 2004). Více hráček na hraní, některé i z nepochopitelných důvodů nebyly k dispozici. Vlastní hra, není to tak hrozná, ale porážejí nás vlastní a zcela zbytečné chyby. Ve druhém setu dokonce vedeme, ale v koncovce setu máme špatné postavení trojíce hráček u sítě, čehož soupeř využívá. Prohráváme 0:2, ale druhý set byl hratelný.

Sokol Geodézie Česká Třebová –  TJ ABC Braník Praha         2 : 0  25:19, 25:15

Nejslabší družstvo naši základní skupiny. Mix juniorky kadetky. Celkem snadno vyhráváme 2 : 0.

Sokol Geodézie Česká Třebová – Tatran Střešovice JKY        0 : 2  17:25, 24:25

Domácí družstvo juniorek má velikou motivaci nás porazit před rodinnými příslušníky. V prvním setu jsou jednoznačně lepší našich dívek, ale ve druhém setu se taháme o výsledek. Opět prohráváme nezkušeností a mládím. Bohudík pomalu se začíná náš herní výkon zvedat, takže se na předvedenou hru dá i dívat. Prohráváme s hlavou nahoře 0:2.

O umístění v turnaji.

Sokol Geodézie Česká Třebová – Španielka Řepy Praha           2 : 0  25:15, 25:14

Proti družstvu Španielky hrajeme velice dobře a střídáme smečařky. Bez větších problémů, vyhráváme 2 : 0.

Sokol Geodézie Česká Třebová – Kometa Praha KKY               1 : 1  25:18, 17:25

Začínáme opět dobře a soupeře v prvním setu jednoznačně přehráváme. Vyhráváme první set 25:18. Bohužel nástup do druhého setu byl neskutečný. Soupeř nás drtí servisem, protože dívky nejsou schopné se pohnout , aby byly včas pod míčem. Míče létají na všechny strany. Z toho se odvíjí mizerná nahrávka a mizerný útok.  V koncovce setu se českotřebovské dívky snaží dotáhnout bodový náskok soupeře, ale to by musely hrát bez chyb, a to se nedaří. Hrajeme 1 : 1.

Sokol Geodézie Česká Třebová – Petřiny Praha KKY                2 : 0  25:20, 25:14

Další družstvo, které českotřebovské kadetky jednoznačně svým herním výkonem přehrávají. Vítězíme 2 : 0.

Sokol Geodézie Česká Třebová – Ústí n/ Labem mix KKY a JKY   1 : 1  8:25, 25:22

Družstvo Ústí začalo nekompromisně, rychlý a tvrdý volejbal, který tato mladá volejbalová parta ještě nezažila.  Naše hráčky na síti „pouze zíraly“, jak přes ně na síti létají míče. V prvním setu dostáváme pěknou „dardu“, 8 : 25. Pokoušíme se přesvědčit dívky, že jim takto odehraný zápas nic nedá, ať zkusí makat, mluvit na sebe, radovat se po každém vyhraném míči. A ono to začíná pomalu fungovat. Od začátku odtlačíme soupeře servisem od sítě, a nudíme je do chyb,      a ač máme horší síť, pomáháme si útokem zadních hráček. Naše hra je úplně jiná, jednoznačně nejlepší set celého turnaje, což dali najevo i přihlížející diváci. Družstvo soupeře zatím vyhrálo vše 2:0, tak očekávají stejný průběh, ale snažíme se jim nedat šanci. Za stavu  17:13, se českotřebovské dívky z důvodu horší sítě zasekly, ale daří se zvýšit na 18:17, 19:17, otočit postavení a přidat další body. Bojuje se do konce druhého setu, který za obrovské radosti vyhráváme 25:22. Hrajeme 1 : 1. Ač to nedělám, zde bych chtěl pochválit rozdílové hráčky, Sáru Horákovou, Páju Jebouskovou, Lucii Neumannovou, které na hřišti „makaly, hecovaly, bojovaly“ a snažily se donutit mladší hráčky k maximálnímu úsilí, což se podařilo. Chválím i „mladé pušky“, ač předvedly dobré i špatné chvilky, doufám, že jim tento turnaj dal něco málo potřebných zkušeností.