24. 11. 2019, VOLEJBAL JUNIOŘI, 2. KOLO PŘEBORU JIHOMORAVSKÉHO KRAJE-SKUPINA A.

Dne 24. 11. 2019 odehrálo družstvo juniorů 2 kolo přeboru Jihomoravského kraje. Nejsilnější skupina A, do které se naše družstvo kvalifikovalo před měsícem po výborném výkonu v domácím prostřední, byla tentokrát, odehrána ve Znojmě. Soupeřem našim borcům byli domácí hoši ze Znojma a družstvo Drásova. Díky velké marodce se podařilo sestavit sestavu na poslední chvíli, a to díky výpomoci Honzy Šplíchala, který přes týden studuje v Brně. Do prvního zápasu nastoupila sestava Bělka, Šplíchal, Kadlec, Lukáš, Hruška a Svoboda. Moc jsem si nedokázal představit, co tato sestava předvede, protože od posledního zápasu utekl více jak měsíc. Ale průběh prvního setu s Drásovem ukázal, že to dnes nebude špatný výkon. Soupeři z Drásova jsme nedali šanci. Kluci hráli výborně v útoku-spolupráce Bělka, Kadlec, Lukáš a Hruška fungovala výborně a když všichni přidali bojovnost, obětavost a snahu, soupeř neměl šanci. A když náhodou začal získávat navrch, zatlačili jsme ho kvalitním servisem. Výhrou nad Drásovem byl cíl splněn, a to udržet se ve skupině A. Do utkání se Znojmem nastoupil Šumbera a odpočinout si šel Šplíchal. Družstvo domácích na tom bylo po technické stránce viditelně lépe než Drásov a také disponovali na smeči rozdílovým hráčem. Přesto byl průběh zápasu více než vyrovnaný, a kdyby kluci ve 3.setu nepromrhali výrazný náskok, tak 3:1 vyhráli. Ale na kdyby se nehraje, a tak se zápas rozhodovat v pátém setu, kde měli více štěstí domácí a po zásluze zvítězili. Kluci za dnešek zaslouží pochvalu. To že se občas objevila nějaká chyba, k jejich mládí patří. Dnes chyběl kousek od vítězství v turnaji.